• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kalendar star 8000 godina

Started by orion310591, November 22, 2013, 05:43:33 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

orion310591

Evo jedne vesti vezane za kalendare...

http://www.arheo-amateri.rs/2013/11/vesti/senzacionalno-pronaden-kalendar-star-8-000-godina/

imbalanced

priblizno 100% datiranja je proizvoljno nagadjanje...
Jedini kriterijum je prihvacenost naucne zajednice.
Metode radioaktivnog datiranja su zasnovane na predpostavci da je emisija zracenja iz svemira konstantna...
...pa ako vi kao astronomi mozete da se slazete sa time... svaka vam cast.


Ne kazem nista o novinskom clanku koji si naveo... ali 8000 mi je nekako.... za 2000 preko iole prihvatljive varijante.

orion310591

Quote from: imbalanced on November 26, 2013, 12:12:00 pm
priblizno 100% datiranja je proizvoljno nagadjanje...
Jedini kriterijum je prihvacenost naucne zajednice.
Metode radioaktivnog datiranja su zasnovane na predpostavci da je emisija zracenja iz svemira konstantna...
...pa ako vi kao astronomi mozete da se slazete sa time... svaka vam cast.



Ne kazem nista o novinskom clanku koji si naveo... ali 8000 mi je nekako.... za 2000 preko iole prihvatljive varijante.



Lepo pise, starost od 6500 do 8000 godina... mozda jeste proizvoljno ali je argumentovano nagadjanje...

imbalanced

Quote from: orion310591 on November 26, 2013, 08:02:06 pm
Quote from: imbalanced on November 26, 2013, 12:12:00 pm
priblizno 100% datiranja je proizvoljno nagadjanje...
Jedini kriterijum je prihvacenost naucne zajednice.
Metode radioaktivnog datiranja su zasnovane na predpostavci da je emisija zracenja iz svemira konstantna...
...pa ako vi kao astronomi mozete da se slazete sa time... svaka vam cast.



Ne kazem nista o novinskom clanku koji si naveo... ali 8000 mi je nekako.... za 2000 preko iole prihvatljive varijante.



Lepo pise, starost od 6500 do 8000 godina... mozda jeste proizvoljno ali je argumentovano nagadjanje...


Opusteno... ne kazem da si ti rekao da je 8000.
A to da je argumentovano... pa jeste... dokazima na koje se takodje odnose gore pomenute stavke:
priblizno 100% datiranja je proizvoljno nagadjanje...
Jedini kriterijum je prihvacenost naucne zajednice.

A i oni su argumetovani na isti nacin...
itd...
itd...
I onda je pitanje ko se bavi naukom/istinom/logikom/razumom, a ko prihvacenoscu/perspektivom/biznisom/laganjem

Dyson_Sphere

Quote from: imbalanced on November 26, 2013, 12:12:00 pm
Metode radioaktivnog datiranja su zasnovane na predpostavci da je emisija zracenja iz svemira konstantna...
priblizno 100% datiranja je proizvoljno nagadjanje...


E dobro da si nam to objasnio. Ti si naravno 100% siguran da se tako radi metoda radioaktivnog datiranja.


orion310591

November 27, 2013, 04:00:19 pm #5 Last Edit: November 27, 2013, 04:09:41 pm by orion310591
Quote from: Dyson_Sphere on November 27, 2013, 03:51:28 pm
Quote from: imbalanced on November 26, 2013, 12:12:00 pm
Metode radioaktivnog datiranja su zasnovane na predpostavci da je emisija zracenja iz svemira konstantna...
priblizno 100% datiranja je proizvoljno nagadjanje...


E dobro da si nam to objasnio. Ti si naravno 100% siguran da se tako radi metoda radioaktivnog datiranja.




imbalanced procitaj...
http://j.gs/36QK

imbalanced

Da li je brzina svetlosti konstantna?

johnny984

Konstantna je u vakuumu, kao i u svakoj drugoj sredini, samo što su brzine uvek manje nego u vakuumu  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

NShappy

Quote from: imbalanced on November 26, 2013, 12:12:00 pm
priblizno 100% datiranja je proizvoljno nagadjanje...
Jedini kriterijum je prihvacenost naucne zajednice.
Metode radioaktivnog datiranja su zasnovane na predpostavci da je emisija zracenja iz svemira konstantna...
...pa ako vi kao astronomi mozete da se slazete sa time... svaka vam cast.


Hi hi! Sada bi trebalo da upiremo prstom u tebe i vičemo "KREACIONISTA, KREACIONISTA!!!" Al' ajde nećemo, bićemo fini.  ;D ;D

Metode datiranja su veoma kompleksne i višeslojne, i koriste se suštinski različite metode. Datiranje se usvaja kao tačno ako različite metode ukazuju na isti rezultat.

imbalanced

Toga trebam da se stidim? Naprotiv!
Da li se ja vama smejem?
Da li si siguran da imas vise osnova da se ti meni smejes nego ja tebi?


NShappy

?!? Čemu sada ovakav ton? Evo, nećemo se smejati, jer zapravo nije smešno.

Vrlo samouvereno tvrdiš da vremenska datiranja nisu tačna na čega se neprekidno pozivaju kreacionisti. Zbog toga ih spomenuh.

Ako sam dobro razumeo, dovodiš u pitanje i brzinu svetlosti?

edit: Ajoj! Sada videh i ovaj tvoj post: http://forum.astronomija.co.rs/podrum/krivica-covecanstva/
Bojim se da si promašio forum. Možeš malo proučiti i teme na ovom delu foruma: http://forum.astronomija.co.rs/arhiva/

imbalanced

citat iz knjige? protiv pravila foruma?
:o

NShappy

Pa sada, nije protiv pravila, ali vidi, odem ja na recimo http://www.bebac.com/ i na forumu citiram uputstvo za testiranje TNG uređaja u kolima sa multipoint ubrizgavanjem goriva.

Toliko otprilike ima ta knjiga veze sa ovim forumom.

;D ;D