• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NASA mi je odgovorila

Started by Kizza, December 17, 2013, 02:21:19 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

December 17, 2013, 02:21:19 pm Last Edit: December 17, 2013, 02:33:00 pm by Kizza
Još proletos poslao sam NASI jedan detalj sa Marsove površine koji je meni jako zanimljiv i irtigrantan.Na slici koju je načinio rover Curiosity od billion piksela uočio sam vise zanimljivih kamenčića koji su mi svojim oblikom privukli pažnju i probudili maštu.Njih oko dvadest podelio sam i sa vama,nekom se dopalo a nekima ne,ali poslao sam i JPL-NASA centru da čujem njihovo mišljenje.Odgovor je bio diplomatski a u medjuvremenu pronašao sam i ovaj "kamičak" i to u blizini samog rovera.Poslao sam i tu sliku i evo tek danas sam dobio (opet diplomatski) odgovor.
Zanimljivo da me NASA nije proglasila "čudakom" već su postupili jako korektno i odgovorno.Očigledno je da oni nemaju ništa protiv ovakvog načina istraživanja Marsa.
Doduše mi jedino tako i možemo ali mi nije jasno da što to radimo pojedinim ljudima smeta?
Evo slike malo sam obradio orginal a vi se možete  i sami uveriti na Nasinom sajtu.
Za vas bi bilo bolje  da ne komentarišete već samo izvucite zaključak jer administratori ne vole ono što ja napišem i objavim.
Još jednom hvala vama i NASI  :)

NASA odgovor:
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

ufff sunca ti, pa toliko su zatrpani porukama (da ne kažem spamom ;D ) da je njihovom auto-response sistemu trebalo preko dva meseca da pošalje odgovor  :o
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

orion310591

Bolje da ih spamujes pitanjem, "Da li postoji nesto, sto ce NASA zataskati u vezi sa Marsom i Curiositijem?" "Da li postoji nesto sto necete namerno objaviti?"

pitanja koja sam im ja slao... mislis da su mi nekad nesto odgovorili?
Jes da nemaju oni samo moje pitanje al opet... vidi drugi covek moje pitanje pa pita isto...

PS.
Pisao sam pitanja na engleskom heh da ne bude posle...

Yagodinac

Kizzo, što ne otkrivaš komete?
Za 1-2 hiljade se sklopi mali astrofoto-setup sa monohromatskom kamerom i nekim malim widefield tripletom; i onda svako slobodno veče/jutro malo snimaš. Potom upoređuješ snimke i tražiš objekte...

Sigurno bi nešto otkrio, imajući u vidu tvoju posvećenost. A što se tiče LP-a, možeš i iz grada da snimaš ako koristiš IR frekvenciju a filterom blokiraš sve ostalo.

Sekula

Quote from: Yagodinac on December 18, 2013, 12:47:28 pm
Kizzo, što ne otkrivaš komete?
Za 1-2 hiljade se sklopi mali astrofoto-setup sa monohromatskom kamerom i nekim malim widefield tripletom; i onda svako slobodno veče/jutro malo snimaš. Potom upoređuješ snimke i tražiš objekte...

Sigurno bi nešto otkrio, imajući u vidu tvoju posvećenost. A što se tiče LP-a, možeš i iz grada da snimaš ako koristiš IR frekvenciju a filterom blokiraš sve ostalo.


Pravo pitanje.

I ne samo to, svaki snimak koji napravi u vidnom polju moze automatizovano da pregleda preko fits fajlova.

Zapravo, eto nesto na sta moze zaista korisno da se upotrebi vreme.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |