• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pinhole kamera 21.12.2013. - 21.6.2014.

Started by gile.ms, December 20, 2013, 09:54:26 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luger

Zao mi je sto nisam mogao da prisustvujem iako sam planirao. U svakom slucaju, imali ste dobar ucinak :)

spadej

Pinhole - nastavak: danas sam postavio 2 limenke, tj.kamere, u Dragacevu,na lokaciji "kava ispod  Mlecnog puta". To je vec postala rutina i ne bi ovo ni pisao da nisam nesto eksperimentisao. Sve dosadasnje kamere su postavljene u portret formatu a ja sa jednu prepravio u landscape. Spojio sam 2 limenke, tako da papir stane po duzoj strani. Cilj mi je bio da dobijem sto siri kadar,a sta ce ispasti videcemo za sest meseci:-!

raa

Postavljena 21.7.2014. (konzerva sa letenke) snimala do 23.8.2014. Mesto je Vrelo kod Uba.

gile.ms

Uh, baš je bio veliki grad i vidi se da je napravio gadnu štetu :(

Hvala što si fotku podelio sa nama, nije uopšte loše ispala obzirom na okolnosti!
Bio sam slobodan da se malo poigram: invertovao sam je i malo pojačao kontrast.
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

mravic

Evo i moje pinhole kamere, tj. snimka koje je napravila od letenke do juče. Ušla mi voda unutra i pogrešio sam što nisam odmah izvadio snimak već sam tako nosio do skenera.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

frugorski

Ne smeta voda.Lepo je ispalo.Vidi se i neki lep pejsaz. :)
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Luger



mravic

Gile, daj mi reci kakav foto papir koristiš za pinhole kamere. Imam komšiju fotografa pa da uzmem od njega.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gile.ms

Crno beli po mogućstvu mat - ne sećam se tačno zašto preporučuju mat, ali nije strašno ni sjajan da se stavi...
Ja sam u BG u TC Staklencu našao onaj FOMA 13x18 u plavom pakovanju: http://www.bgefoto.rs/prodavnica/index.php/foto-papiri/fomaspeed-crno-beli-foto-papir.html
13x18 veličina se sjajno uklapa u pivsku limenku od pola litre,
dok 10x15 ide tačno u onu manju limenku od energetskih pića - tako da kojigod da uzmeš nećeš pogrešiti.

Super je ispala tvoja fotka - put i drveće u pozadini su sjajno namešteni :)
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

spadej

Evo mojih fotki. Na moju ogromnu zalost, treca fotka  je prilicno ostecena vodom, koja je nekako usla u limenku. Kamera je bila na otvorenom (lokacija Mali Pozarevac), ocekiao sam to, ali ne bas toliko vode ... 
Prva i druga  kamera su bile ispod strehe (lokacija Dragacevo), koja je u velikoj meri zaklonila sunce u zenitu . Obe kamere su bile na istom mestu, ali je druga snimala u "landscape" formatu


Ralemasinac

December 15, 2014, 12:16:29 am #41 Last Edit: December 15, 2014, 12:25:56 am by Ralemasinac
Dobro je ispalo, zaista! Novac i voda uvek nadju put i način da pokvare stvari... :( Dobro je što ste stavili i onu "neuspelu" jer poznavaoci fotografije mogu da vide, i iz nje da izvuku stvari koje laik kao ja ne neprimećuje... :)

Luger

Uh, kako bi treca fotografija bila dobra, samo da si popio pivo do kraja! :)
Zato, prva odnosi pobjedu, iako treca i u ovakvom stanju moze da prodje.
Nista, opet po limenke, pa u Dragacevo!  ;D

gile.ms

Sjajne fotke :) i landscape mi se baš sviđa! Čekaj, zar nisi nešto spajao dve limenke za taj landscape? Jel imaš fotku kako je to izgledalo?
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

spadej

Da, spojio sam dve limenke. I postavio ih horizontalno (mozda sam trebao vertikalno?). Imam negde slike, samo treba da ih nadjem. Mada bi bolje bilo da napravimo novu turu, za par dana ce kratkodnevica. Meni je ostao jos jedan papir. Ako si zainteresovan... znam da jesi, bolje da kazem ako imas vremena.... mogli bi da se organizujemo....Luger nam je i tako ostalo duzan prosli put :) .