• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

yahoo

Started by vanillasky, November 16, 2005, 12:45:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eyej

Fobija "velikog brata" ili ne.. ali to je ono sto se desava! Provalili su ih, zahvaljujuci nekim likovima koji su napustili firmu! Uostalom, ako budete malo kopali po netu..siguran sam da cete naci gomilu potvrda ovog sto sam sad rekao! Naravno, nemojte traziti na Google-u! :lol: A druga stvar je vec svima dobro poznata fingerovana Google pretraga! Evo proste matematike! Npr. Firma A iz Beograda, placa Google Co. 10 centi ukoliko neko klikne na link www.firmaa.co.yu a pretraga je izvrsena preko Google Search! Takodje, postoji Firma B koja se bavi istim poslom kao i firma A, koja cak i vise odgovara zahtevima koje je naveo korisnik u pretrazi, ali nema nikakav ugovor sa Google! Dalje, zamislite jos Firme C, D, E, F, G... kao firme koje imaju isti ugovor kao i firma A sa Google i iz iste su oblasti rada kao i A i B! I dodje korisnik, i zapocne pretragu u vezi posla kojima se bave sve navedene firme! Moje pitanje vama!? Kako ce izgledati rezultat pretrage!?
1. Firma A, Firma B, Firma C, D, E... po nekom kriterijumu ili indexiranju
2. Firma B, kao ona koja nabolje odgovara unetim zahtevima, ali nema ugovor sa Google, pa onda Firma A, Firma C, Firma D....
3. Firma A, Firma C, Firma D, E, F... pa tek onda Firma B
4. Sve ovo isto, ali bez firme B

Naravno, da je odgovor izmedju C i D, sa primesama A! Objasnjenje: Ukoliko mi neko ne veruje, neka se raspita samo malo bolje, jer je opste poznato da postoji mogucnost da stupis u kontakt sa Google, da sklopis ugovor o pozicioniranju tvog sajta u Search Enginu Google-a, kao i sklapanje ugovora o transferu novca za svaki klik, ukoliko je sajt pronadjen preko Google-a! A sta je pozicioniranje sajta!? To je ono, kao odgovor pod A samo sto je kriterijum novac i radi se na principu ko da vise para taj prvi iskoci! E sad.. vi vidite.. Odgovor bi bio, dakle izmedju C i D sa primesama A! :D

sashastar

Eyej ako ovako nastavis postaces novi Teorijanac.
Ali abecedu rasturas  :wink:

Djorvoz

Pretrazujte preko nekog fer sajta. :D

sashastar

Da,da ima takvih pretrazivaca samo neznam da li se racuna broj ispod 1.

eyej

Quote from: "sashastar"
Ali abecedu rasturas  :wink:

A da vidis tek tablicu mnozenja! ! ! :D
Mislite da sam paranoik!? Pa idite na Advertising Programs i Business Solutions!!! Ne znate sta je to? Pa pogledajte malo na www.google.com diskretne dugmice u donjem delu ekrana!!!
A i veliko je pitanje sta su to fer pretrazivaci!

Djorvoz

Mislimo da nam pričaš nešto što već svi znaju.

Skyw@lker

Pa naravno. Koliko miliona ljudi koristi javne servise i ostavlja podatke, pa ako neko hoce da sazna nesto o meni ili bilo kome moze to veoma lako. Ali bas me briga, imam druge stvari u zivotu nego da se "plasim" da li ce neko preko googla ili neceg sl. saznati nesto meni, nisam neki tajni agent ili spijun mada... Volim astronomiju!  :wink:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Djorvoz

To sto radi google je veom lose. Mada to nam ne smeta to je ipak krsenje privatnosti (najsvetije odljudskih prava). Steta sto tako dobar servis, kao što je internet, ima tako loših strana!

sashastar

Djorvoz totalno si upravu svi i svako hoce da izigravaju "Velikog Brata"
Donekle i uspevaju ali iza toga lezi novac gde da uloze koga da opljackaju.
Zaista je internet sjajna inovacija ljudske civilizacije ali
sve sto je covek napravio koritilo se i u negativne svrhe
od hemiske olovke do aviona tako da i internet mora da ima svoju losu stranu.
Samo sto tu losu stranu stvara sam sebi covek.

Djorvoz

Internet nije život, internet je jevni servis. Dokle god postoje ljudi kojise bore za ljudska prava (u tom pravno nedefinisanom prostoru) biće podnošljivo. A njih će biti uvek.
Problem interneta je dublji nego što se nazire (veliki brat...), jer taj problem prožima internet od najnižih do najviših njegovih delova- potisnuta ljudska osećanja. Sve što ljudi potiskuju u "realnom" svetu dolazi do izražaja u "imaginarnom" gde (netačno) mislite da ste anonimni i da možete činiti šta vam je volja. Ponašajte se onako kako se uvek ponašate i imaćete minimum problema sa sitemom koji vlada na internetu (što opet ne znači malo problema) i borite se!

eyej

Sta rece bre sad!? :lol:

sashastar

To ti je Matrix  :shock:

Skyw@lker

U u u jezivo nema sta!  :D Ja sam se vec "pripremio" stavio regularno antiviruse i firewall-ove a inace kuliram velikog brata, nikada nisam voleo stariju bracu  :wink:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

Spremi i nesto za dosadne kukice sto ostavljaju razni sajtovi ali i hakeri
Ma spijuniraju nas na sve strane