• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prva astrofotografija

Started by doktor035, February 04, 2014, 07:43:33 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

johnny984

Ma da, ima tu još dosta detalja za izvući  :)



Inače svaka čast za prvu fotku, samo napred.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

doktor035

Svaka cast tebi johnny,ne znam kako si uspeo ovo   :D

marko

February 06, 2014, 11:05:47 pm #17 Last Edit: February 06, 2014, 11:20:53 pm by marko
Ja bi rekao da je pošao u Levels i pomakao crnu strelicu do početka histograma.  8)

Evo i moja 2 centa. Znači Levels kao što sam napisao da potamniš pozadinu i ovaj tutorial: http://myastroimages.com/Astro_Imaging_Tutorials/Learning_To_Use_PhotoShop_Curves/



edit: tek sad vidim da nam je postupak isti, makar je moja obrada malkoc blaža.  :P :P
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

doktor035

Meni sad lightroom nece da ucita .TIF fotografiju,onu koja je izasla iz dss....ne znam sto  :o

johnny984

Malo levels, malo curves i još apply image i malo noise ninja  :), mada može to sigurno dosta lepše i bolje, naročito sa originalnom fotografijom.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

I da, ja jesam malo preuveličao sve  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

doktor035

M31 i M110,nije nesto ali nema veze...ne znam da obradim i to je to.

Exif:
1100d
135mm 2.8
ISO 1600
exp 5sec
35 light + 15 dark

Yagodinac

Odliči radovi, samo tako nastavi!
;D

doktor035