• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Papirni model letelice Kasini

Started by gile.ms, March 04, 2014, 06:31:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gile.ms

Pošto su Siniša i Tomaš napravili i pokazali sjajne modele rovera , Ivanu i mene je spopala želja da i mi napravimo nešto slično :) Da ne ispadne da svi pravimo rovere, mi smo se odlučili za Kasinija - letelicu koja već 10 godina šalje prelepe fotke (i druge vredne podatke) iz Saturnove orbite.
Šablone i uputstvo smo skinuli i odštamali sa ove stranice (a postoji i dosta uprošćena verzija ovde)

Evo kako su tekli radovi:

   

   

   


Nažalost, nije se lepak propisno ni osušio, a model je već umešan u događaje dnevne politike :(
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Luger


zozo83

Odlicno, Mare mislim da je Ivana imala onaj najtezi posao :) :), treba zalepiti sve to
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Sinisa

Wow,stvarno odlicno,super je ispalo.
Mogli bi da pravimo sve sto se da napraviti od papira  :D
...Ali meni je najinteresantnija ona 'flasica' lepka  ;D
150/750 EQ3

gile.ms

Hvala na komentarima i od mene i od Ivane :)

A za "flašicu" (iliti "sovicu") lepka - obiđoh prekjuče gomilu knjižara da nađem isti takav (UHU Adventure)... dosta je gušći od OHO i sličnih tečnih lepaka i jako brzo "hvata" tako da ne mora da se dugo drži u rukama lepljeni deo što prilično olakšava posao. Jedino što je u boji i boja ostaje...

Inače, u kopirnici sam sada odštampao šablone na malo debljem (160g) A3 formatu - dakle u pripremi je veći i ozbiljniji model tj. prihvatamo izazov pravljenja svega i svačega :) javljamo rezultate...
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Sasa

Bilo bi lepo da na Letenki napravimo izložbu ovih radova. OK?

Sinisa

Quote from: Sasa on March 09, 2014, 08:39:27 pm
Bilo bi lepo da na Letenki napravimo izložbu ovih radova. OK?

Ja sam za! :)
150/750 EQ3

gile.ms

Quote from: Sasa on March 09, 2014, 08:39:27 pm
Bilo bi lepo da na Letenki napravimo izložbu ovih radova. OK?


Naravno, do kampa ćemo verovatno napraviti još neki...
A3 Kasini je skoro gotov i biće mnogo lepši od prethodnika (daleko je lakše raditi sa čvršćim papirom)

SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

johnny984

March 16, 2014, 01:23:02 am #8 Last Edit: March 16, 2014, 01:45:29 am by johnny984
Čekamo finalni rezultat, i ovoga puta po uzoru na Curiosity u pesku, očekujemo Kasini sa zvezdanom pozadinom  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Nešto na ovom principu, a svi mi znamo da ti možeš i bolje  ;D

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

gile.ms

Hehe, potrudiću se :) Prva ideja mi je da ga stavim pored fudbalske lopte sa nekim sistemom prstenova, mada sviđa mi se i tvoja verzija :)
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply