• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

M 63...skoro da sam uspio!

Started by Polare, March 31, 2014, 04:58:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frugorski

April 03, 2014, 05:54:55 pm #15 Last Edit: April 03, 2014, 06:01:38 pm by frugorski
Ovo je iznenadjenje sa moje strane.Nisam mogao vise da ga cuvam.
M63 sa jacom opremom-Newton 200mm sa f/5 ,EQ6 MTS Powerflex,no guiding.
Canon EOS 600D,Light 30 x 60 sec,10x dark.DSS,PSCS6.ISO 800.

Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

johnny984

Bravo frugorski! Ponajbolja do sada čini mi se, a vidi se i da spajkovi lepo rade :)

Probaj da u obradi ne pocrniš toliko nebo, sigurno ima i drugih zvezda na fotografiji, ali je i ovaj način obrada super po meni. 
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

Quote from: johnny984 on April 03, 2014, 11:18:42 pm
Bravo frugorski! Ponajbolja do sada čini mi se, a vidi se i da spajkovi lepo rade :)

Probaj da u obradi ne pocrniš toliko nebo, sigurno ima i drugih zvezda na fotografiji, ali je i ovaj način obrada super po meni. 


Hvala johnny984,delom i tvoja zasluga.Nebo je imalo malo suma pa sam ga nagaravio.Ali se dobro uklopilo sa Suncokretom.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Luger


johnny984

Ma kakva moja zasuga, sve si to ti, a ako invertuješ sliku, dobiješ umesto suncokreta supermassive black hole  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Bogami Frugorski, družićeš se ti dugo s tom 200-kom, idealan instrument za astrofoto ako mene pitate. Prelep snimak a ako izvučeš u obradi najtamnije tonove mislim da može da se pojavi još detalja u halou.

frugorski

Hvala Yagodinac.Svaki tvoj komentar ima posebnu specificnu tezinu. :D
Probacu potpuno novu i drugaciju obradu.Primetio sam da je to uobicajeno madju astrofotografima. Ima jos stvari i detalja na kojima treba da poradim.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Sekula

Quote from: frugorski on April 05, 2014, 08:39:56 pm
Hvala Yagodinac.Svaki tvoj komentar ima posebnu specificnu tezinu. :D
Probacu potpuno novu i drugaciju obradu.Primetio sam da je to uobicajeno madju astrofotografima. Ima jos stvari i detalja na kojima treba da poradim.


Само ради и користи савете које имаш пуно на нету. Погледај како се ради и код других, има доста туторијала. И не дозволи никоме од нас да ти се превише меша у коначну фотографију. Добра астрофотографија је за астрофотографа као одабир жене. То да ли се свима нама осталима свиђа некаква друга, крупнија, ситнија, мршавија, црна, плава, то ти свакако неће бити битно. Битно је шта ти желиш на крају да добијеш. Најбитније је да ти први будеш задовољан у процесу бележења и интерпретацији космоса у којем си настао и у који ћеш се вратити, као и сви ми који ту твоју интерпретацију примамо.

Зато само сликај и не осврћи се сине шта ти ми говоримо, или било ко други. :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

frugorski

Lepo receno Sekula.Ali ,svaki pocetak je najtezi.Ne zna covek odakle da pocne.Oprema,programi,tutorijali,lokcije,posmatranja...
Ali ljubav sve pobedjuje ;)
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Sekula

April 06, 2014, 10:59:19 pm #25 Last Edit: April 06, 2014, 11:05:51 pm by Sekula
Quote from: frugorski on April 06, 2014, 08:21:38 pm
Lepo receno Sekula.Ali ,svaki pocetak je najtezi.Ne zna covek odakle da pocne.Oprema,programi,tutorijali,lokcije,posmatranja...
Ali ljubav sve pobedjuje ;)


Pochnesh sa tutorialima i malo poslushash i neshto nas, chisto u zanatskom pogledu. Sve ostalo oko fotografije, njene obrade, je tvoj lichni pechat koji treba da ostavish. Prvenstveno kao autor treba da budesh zadovovaljan, a ne mi kao nekakva skupina koja u sushitini mozhe samo da te pohvali i shto je najvazhnije podrzi u tome shto radish. A ne da zakera i ponasha se kao prijemna komisija na (josh uvek nepostojecoj) astrofotografskoj akademiji.

Ovo inache vazi i za sve druge koji bi trebali slobodno da se upuste u takvu vrstu avanture.

Mnogo je manje vazno da li ce astrofotografija da bude objavljena u nekoj publikaciji ili da li ces dogurati do samostalne izlozbe. Nesto drugo je mnogo vaznije i sam to moras da otkrijes. Kada to otkrijesh javi nam, ako budesh hteo.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

goksi

Quote from: YagodinacMislim da to ima veze sa programom za stekiranje - hoće DSS ponekad da sakrije boju


Da li je to bag, podesavanje ili jednostavno tako radi DSS? Da li je to moguce izbeci?

Yagodinac

Moguće je izbeći, na finalnoj slici pod drugom karticom digneš saturaciju za 30%.

@Sekula, slažem se da čovek treba da ima lični pečat u obradi slika. Ali postoje pravila, svejedno da li ih mi poštovali ili ne. Jedna od osnovnih stubova astrofotografije i uopšte fotografije je estetika, a ona ima jasna pravila. Moguće je, svakako, preskočiti sve to ali su onda mnogo manje šanse da fotka bude lepa.
A to je valjda i cilj: da imamo lepe fotke. Međutim, svakog umetnika na početku ne sputava neznanje nego ego. Ko sputa svoj ego taj će da napreduje. I nije loše gledati kako to rade bolji od tebe - time dobijaš i impuls, i znaš gde se nalaziš i koliko i gde da napreduješ. Bez upoređivanja sopstvenog rada sa boljima od sebe nema napretka.

Moji idoli u fotografiji:
Pejzažna - Ansel Adams
ulična - H.C.Bresson
astrofotografija - Robert Gendler.
U pejzažnoj fotografiji nemam svog idola, jednostavno jer niko ne razmišlja o tome na taj način; vidim gomilu ljudi koji imau bolju opremu od mene i imaju fenomenalne slikice, ali nešto što im svima nedostaje je kompozicija. Kad bi pokojnom Anselu dali 5dmkIII i poslali ga u mrak e to bi onda bilo davanje lekcije svima nama koji slikamo noćne pejzaže.