• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomski chit chat

Started by kostur, December 09, 2013, 12:14:14 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kostur

Zar ne mislite da bi bila dobra ideja da postoji neka tema u kojoj moze opusteno da se kaze nesto vezano za posmatranje ili pohvali necim, a da se ne pravi izvestaj? Evo recimo, posmatrao sam prosle nedelje, bilo lepo vedro, i prvi put sam uocio recimo m41, a da bih se samo pohvalio time ja moram da otvorim novu temu. Ne samo to - pogledajte koliko tema ima: Novi teleskop", "kupio sam teleskop", "izvinite zbog loseg vremena" itd? Bio bi uredniji forum ako bi postojala samo jedna tema za sve sto ne trazi veliku paznju, ali recimo moze da bude razonoda. Bilo bi zanimljivije i citati prve utiske i slicno samo skrolovanjem. Tema bi se stalno obnavljala, ne bi isla u zaborav kao ostale sto odu, samo bi postovi bili stariji, i njih ne bi citali, nego bi citali novije, a tema bi bila uvek sveza. Koliko samo vesti ni ne primetimo zato sto neki clan ovog foruma smatra da nije dovoljno velika vest da bi se napravila nova tema?

Bilo bi super ako bi neko razumeo sta sam napricao :D
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Yagodinac

Što da ne. Jedini problem bi možda bila pretraga ako svi krenemo da sve guramo u jednu temu; ali za sitnice, rekoh, što da ne (ali ja se ništa i ne pitam   8)).

orion310591

Quote from: kostur on December 09, 2013, 12:14:14 pm
Zar ne mislite da bi bila dobra ideja da postoji neka tema u kojoj moze opusteno da se kaze nesto vezano za posmatranje ili pohvali necim, a da se ne pravi izvestaj? Evo recimo, posmatrao sam prosle nedelje, bilo lepo vedro, i prvi put sam uocio recimo m41, a da bih se samo pohvalio time ja moram da otvorim novu temu. Ne samo to - pogledajte koliko tema ima: Novi teleskop", "kupio sam teleskop", "izvinite zbog loseg vremena" itd? Bio bi uredniji forum ako bi postojala samo jedna tema za sve sto ne trazi veliku paznju, ali recimo moze da bude razonoda. Bilo bi zanimljivije i citati prve utiske i slicno samo skrolovanjem. Tema bi se stalno obnavljala, ne bi isla u zaborav kao ostale sto odu, samo bi postovi bili stariji, i njih ne bi citali, nego bi citali novije, a tema bi bila uvek sveza. Koliko samo vesti ni ne primetimo zato sto neki clan ovog foruma smatra da nije dovoljno velika vest da bi se napravila nova tema?

Bilo bi super ako bi neko razumeo sta sam napricao :D



Pa generalno mislim da je forum lepo organizovan, ali na povrsinskom nivou... subkategorije ne postoje... ali onda dolazi i obaveza da se pise na pravom mestu, i obaveza moderatoru da premesta kad se ne bude pisalo na pravom mestu...

@ kostur,
mislim da ce ti predloziti da obratis paznju na
AstroClub - Astronomska priča u neformalnijem tonu

ali mislim da bi lepse bilo da postoje subkategorije, jer moze neko da se fokusira samo na odredjenu vrstu tema i samo taj deo da gleda.... npr

Posmatranja
Posmatranja! Kada, gde i šta da posmatram... vizuelno, teleskopski...izveštaji

ovde bi moglo da ide nesto tipa
- Prvi izvestaji/utisci
- Profesionalni snimci (<- teleskopi velikog kalibra)
- Pitanja/identifikacija objekta

itd...

ili pogledajte

Oprema
Teleskopi, dogledi, pribor, kamere...kupovina, održavanje, poboljšanja

ovde ima bar za 7 subkategorija...

a jos jedna solucija koja postoji za ovaj SMF forum je obican chat... dodjes na glavnu stranu i stoji prozorce sa chatom, gore ili dole gde ga vec podese... prost najnormalniji chat koji je funkcionalan...

sve ovo je moje misljenje i ne mora se uzimati za ozbiljno :)

kostur

@orion astronomska prica u neformalnijem obliku ima finu zamisao, ali ja sam pomislio vise na nesto sto ce obuhvatati sve, da ostaje na forumu, a da ne mora da vodi kroz proces pravljenja teme. Chat sam imao na jednom forumu, ali mi se ne svidja. Ne bi ni moderator imao veliku obavezu. Recimo svidelo bi mi se kad bi iskocilo prozorce pri prvoj poseti foruma ( to bi bio malo visi nivo programiranja, ali mislim da moze da se uradi to ) koje ima neku poruku koja bi korisnika uputila ka toj temi, a pritom je ostavio na vidnom mestu ako se slucajno ili namerno klikne drugo dugme. Tako nema potrebe za subkategorijama (lepo je uredjen forum - jeste, moglo bi nesto da se doradi, ali bi anketa tu bila vrh).
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/