• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teleskop VISIONKING-CF50350

Started by Jovanvoic, April 11, 2014, 09:44:35 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jovanvoic

Pozdrav ljudi,

Već neko vreme želim da kupim telskop, a i da isprobam onaj sajt aliexpress, skoro sam na njemu video recimo ovaj teleskop link, pa me zanima od nekog ko ima iskustva kako im se čine karakteristike teleskopa, da li je vredan kupovine.

Ne bih da ulazimo u raspravu da li će da mi stigne ili ne, nije toliko ni važno, ionako je ovo za probu, ali ako već kupujem i ako stigne, da li je po karakteriskama u redu, naravno imaću na umu da je ipak kineski proizvod :)


Yagodinac

Da se nisi šalio tolike pare da daš na to... smeće  ;D
Ako hoćeš mali teleskopčić ovo čekaj na limundu za 1-2 crvene, koliko realno maksimalno vredi. Pre 5-6 godina sam tako nešto kupio, samo veće (70mm) za tri crvene. Novo, ovde, u radnji, pa ti vidi. I garanciju mi napisali  ;D
U principu to su igračke, za jedno popodne ćeš da se smoriš sa tim, šta god da gledaš - nebo, prirodu, grad, komšinice... Pravi teleskopi koštaju malo više ali mnogo više pružaju.

Yagodinac

Eh, da, ovo je minijaturno da mislim da nemaš uopšte predstavu koliko je. Ceo "instrument" je dug oko 40cm, a tripod je moguće koristiti jedino sa stola a ne i sa podloge. Zapravo može i sa zemlje, ali u ležećem stavu  ;D