• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Praćenje iz faksa

Started by marko, April 18, 2014, 12:41:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ralemasinac

Odlično izgleda. Za ovo treba biti majstor, programer, elektroničar... Jako cenim homemade stvari... :)

marko

Quote from: Ralemasinac on December 19, 2014, 12:50:24 am
Odlično izgleda. Za ovo treba biti majstor, programer, elektroničar... Jako cenim homemade stvari... :)


Hvala.  :D

Evo ga, kompletirana platforma. Kako vrti pogledajte ovdje:

https://www.youtube.com/watch?v=91S4-vKVVZI

Krčanje je zbog prevelike frekvencije impulsa koju stepper ne može pratiti zbog konstrukcijskih ograničenja pa ne treba pretjerivati s potenciometrom.

Ostaje još testirati je pod vedrim nebom.  :D

Picgoto za EQ3 je isto gotov...bar kutija s elektronikom a ostaje još riješiti mehanički dio.

TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

Luger

Ovo odlicno izgleda.Nema razloga da isto tako i ne radi.
Je li to onaj steper od 7.5  ili 3.75 deg?

marko

7.5° je stepper, originalno za napon 24V. Može se staviti neki bolji, ali ovaj kontroler ionako nije nešto specijalno.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

Luger

Quote from: marko on February 10, 2015, 08:49:23 pm
7.5° je stepper, originalno za napon 24V. Može se staviti neki bolji, ali ovaj kontroler ionako nije nešto specijalno.

Prvi je obicno i najdrazi :) Ali, kad budes presao na PicGoto, obavezno idi na 1.8 ili cak na 0.9 korak.
Jos jednom, svaka cast na platformi!

marko

Za picgoto čuvam dva stepera od po 200koraka NEMA17 veličine.  :D Nađu se u matričnim printerima.

Ne znam kako ću riješiti reduktor, za sada su u igri ili aluminijske pločice ili čak 3D printano kućište...proračun prijenosnog omjera sam odradio, samo treba sklopiti zupčanike.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

marko

Zaliha za neke buduće projekte.  ;D

2 laserska printera
1 matrični printer
2 kopirke

Samo iz matričnog printera sam izvukao jednu unipolarnu "kockicu" (pogodna za picgoto!). Motori u ostalim printerima nisu bili previše zanimljivi, ali sam sačuvao zupčanike. 
Kopirke čekaju do daljnjega na pažljivo seciranje.  ;D


Ako naletite na matrični printer znajte da svaki ima barem jednu "kockicu" a neki i dvije. Kockice su pogodne za Picgoto.  ;)
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

Luger

Kud ces sa tim? :)

Ovakav motor sam imao. Provjeri, cini mi se da je otpor svega 1 Ohm, pa da ne spalis LM-ove. Ja sam ga pokretao mosfet verzijom koja trpi do 6A.

Ralemasinac

Čestitke na repromaterijalu Marko. Sada je u sigurnim rukama. Očito da možemo da se nadamo nekoj novoj modifikaciji ;) Unutar jedne kopirke sam našao transformator 110/220V. Hoću ti reći da je odličan je za izradu "punkt" aparata(spot welder).

marko

Quote from: Luger on March 01, 2015, 10:36:44 pm
Kud ces sa tim? :)

Ovakav motor sam imao. Provjeri, cini mi se da je otpor svega 1 Ohm, pa da ne spalis LM-ove. Ja sam ga pokretao mosfet verzijom koja trpi do 6A.


Brzo ću ja to "probrati". Printeri su riješeni a kopirke čekaju više prostora. Materijal se skuplja za neki budući projekt...možda barndoor, možda neku home made eq montažu.
...
Moj primjerak steppera ima jednu nulu otpora više od tvog.  ;D

Quote from: Ralemasinac on March 01, 2015, 10:43:05 pmUnutar jedne kopirke sam našao transformator 110/220V. Hoću ti reći da je odličan je za izradu "punkt" aparata(spot welder).


Za tu svrhu je kandidat jedna rashodovana mikrovalka.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)