• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Online Kursevi

Started by Kenza, April 25, 2014, 09:42:44 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kenza

Hteo bih da preporucim svima sajt www.coursera.org. U odeljku "Fizika" ima nekoliko kurseva na temu astronomije i astrofizike. Naravno, postoje kursevi iz raznih drugih oblasti. Ja sam pre mozda godinu dana odradio jedan kurs iz astronomije i stvarno je dobar.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

kostur

A koji to kurs si ti odradio?

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kostur

Nemoj pogresno da me razumes, mozda je zvucalo grublje :|

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Kenza

Zavrsio sam "Introduction to Astronomy". Nekako mi je bilo logicno da prvo to uradim. To je i najduzi kurs, traje 15 nedelja. Svake nedelje izlaze video predavanja i domaci zadaci koje moras da predas u roku od dve nedelje. Domaci zadaci nisu obavezni ali su interesantni. Planiram vec neko vreme da krenem na sledeci kurs ali nikako da nadjem vremena.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

kostur

sta si konkretno naucio na tom kursu? Da li mozda radi na principu da mozes da odradis to za dve nedelje ili npr godinu dana, tj d ali mozes da diktiras svoj tempo ili radis po njihovom?

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Kenza

Kao sto ime kaze , to je uvod u astronomiju. Dosta toga sam znao i pre kursa, ali uvek ima nesto novo sto naucis. Takodje, nacin predavanja je dobar i jasan. Taj kurs se sastoji iz nekoliko oblasti kao sto su: Njutnovi zakoni, Planete, Zvezde i njihova evolucija, Relativnost i Crne Rupe, Galaksije, Kosmologija itd... . Posto ta video predavanja mogu da se skinu (kao i domaci zadaci), ja imam to sve na kompjuteru. Ako hoces mogu da narezem na disc i da ti dam. Tako ne moras da zuris i mozes kad god hoces da gledas predavanja i radis domaci. Onda zapravo i ne moras da upisujes kurs.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

kostur

Nema potrebe, veceras cu izvideti kurs, i najverovatnije se upisati. Ja sam upisan na udemiju i tamo sam zavrsio kurs za html i css, a sad radim js, i znaci ipak onaj osecaj kad ti kazu da si zavrsio :D

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Kenza

Jeste, ipak znaci. Ovde dobijes sertifikat kad zavrsis, nista posebno. Ako ne budes imao vremena za kurs, javi se pa cu ti dati cd. Pozdrav!
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

marko

Lijepo. Samo mi je trenutno dosta kurseva iz automatizacije, motora, strojnih sustava i čega sve ne sa faksa.  ;D
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

sis11

Quote from: Kenza on April 25, 2014, 09:42:44 am
Hteo bih da preporucim svima sajt www.coursera.org. U odeljku "Fizika" ima nekoliko kurseva na temu astronomije i astrofizike. Naravno, postoje kursevi iz raznih drugih oblasti. Ja sam pre mozda godinu dana odradio jedan kurs iz astronomije i stvarno je dobar.


Coursera je mnogo dobra, ima dosta zanimljivih kurseva tamo..