• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Laicko pitanje

Started by arsen, May 12, 2014, 06:18:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

arsen

Pozdrav svima, zelio bih samo da vas pitam sto se tice konkretno ovog modela "teleskopa" http://www.microscopechina.com/products/F36050M109.html

jeftin je pravo, 15tak eura, pa i nije neki trosak, ali ipak da pitam da li ima ikakvoga kvaliteta tj moze li se ista vidjeti.
ako nisa gledanje panorame grada ako nista, objekata na daljini od 3 4 km, mjesec da se jasnije vidi i slicno.


Hvala Vam unaprijed  :)

vasja

 :o 15€? Pa jel stvarno sve navedeno ide za te pare?
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

arsen

ma covjek prodaje za 25  dugo mu stoji, ja ga pitao moze li za 15, rekao da moze :D

marko

Vrijedi. Nemoj puno očekivati, okulari su mu šrot ali za komšinicu preko puta i Mjesec će dobro doći.  ;D
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

arsen

ma ja ba, komsinica je bitna :P hvala u svakom slucaju :D

orion310591

Quote from: arsen on May 12, 2014, 10:21:56 pm
ma ja ba, komsinica je bitna :P hvala u svakom slucaju :D


Nemoj komsija da te nahvata, eto belaja za 15 evra :D od gledanja slaba vajda :D

arsen

hahaha :D znaci mogao bih sa ovim posmatrat mjesec? ne mislim bas na skroz skroz detaljan pregled svakog kratera i slicno? Valjda mogne po gradu sto se pogleda tice dobacit 2 3 km da se fino uveca.

marko

Možeš s njime lijepo vidjeti Mjesec i kratere na njemu, Jupiterove satelite, Vidjeti da Saturn ima "uši" (prsten), i naravno zemaljska promatranja.

Nije za ništa ozbiljnije, ali od Galileovog teleskopa je svakako bolji. :D
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

Yagodinac

Ako ti kažem da je veći primerak tog teleskopčića od 70mm pre neku godinu koštao (nov) 30e onda ovaj od 50mm treba da košta 15e i to sa maržom. Sasvim sigurno ćeš se lepo igrati gledajući komšinicu i Mesec, mada je malo problem što se sve ljulja... Ali za te pare ne možeš da kupiš nikakav dvogled, a i da kupiš dvogled od 100e on ima uvećanje desetak puta, tako da uzmi ovu igračku po realnoj ceni i uživaj  :)

kostur

Quote from: Yagodinac on May 13, 2014, 09:47:09 am
Ako ti kažem da je veći primerak tog teleskopčića od 70mm pre neku godinu koštao (nov) 30e onda ovaj od 50mm treba da košta 15e i to sa maržom. Sasvim sigurno ćeš se lepo igrati gledajući komšinicu i Mesec, mada je malo problem što se sve ljulja... Ali za te pare ne možeš da kupiš nikakav dvogled, a i da kupiš dvogled od 100e on ima uvećanje desetak puta, tako da uzmi ovu igračku po realnoj ceni i uživaj  :)


bolje da ljulja nego da zulja xD
salim se malo, svi su u pravu, samo nemoj da ostanes u tripu da je to eq montaza, to je ona az najprgavija moguca. Videces mesec, planete fino, ali ono sto ti nije niko napomenuo:
na mom optisancicu istih razmera sam video Plejade. Bolje su se videle negoli na mojoj sadasnjoj masini (tri puta vecem teleskopu) jer su nekako stale u vidno polje i stvarno su imale neki sarm. Jos ako imas i trazilac, mozda i nadjes neko drugo otvoreno jato. Smatram da je sasvim solidan za tako neke objekte. 
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

arsen

@marko ma to me interesovalo :D
@yagodinac eh onda mi je drago, da ne bude da sam covjeka po usima opalio, usput nov je i ovaj, on ga samo dobio pa proslijedjuje
@kostur ako bih uspio vidjeti plejade to bi bio jedan dodatni plus^2 :D Hvala svima na odgovorima, javim utiske nakon kupovine ovih dana :D

marko

Da i Plejade, naznake maglice M42, zvjezdane skupove kao  mrljice...nije taj skop baš za baciti.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

kostur

Slazem se sa markom, nikako nije za baciti, jos ako nikad nisi nista gledao kroz bilo koji skop, pa se posteno namucis da vidis kako stvari funkcionisu, pa onda kad vidis Saturn a tebi milina :) Uh, najlepsa secana su mi bila sa njim :D
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

arsen

e'o ga doso teleskop :D sve ispravno, nov, neotpakovan bio, nema upustva al sam se snasao. Doslo: 1. glavni dio ovaj 2. stativ mali 3. 2 okulara (H20mm i SR4mm) barlow 1,5 koji pokusavam da nastimam za gledanje po gradu al ocito ne znam jer je sve mutno kroz njeg 4. zastitne kapice etc.

marko

Barlow ide u teleskop a u Barlow ide okular. ;)
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)