• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ColdBox-gotova!

Started by Polare, May 08, 2014, 04:08:20 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

goksi

Taj je tezak sigurno, mene zanima sa kojim je Polare probao, stock CPU cooler bi trebao da bude dovoljan da izbaci 60W i ujedno lak.

Polare

Večer svima!
...još jedan test večeras C.Box-a jer sam dodao 'Dimmer', regulator napona i još neke male estetske modifike (da pričvrstim cijevčice za vodu).Našao sam one Silikonske jer su lakše i puno savitiljivije od ovih gumenih koje imam gore.Moram još viditi kako i da li če to smetati na montaži.
Noviji test je pokazao još bolje rezultate i ono što me veseli da unutar kutije uopče nema vlage ;) Sad razlika u temperaturi iznosi 21,7'C !


Luger

Samo pripazi na ta crijeva :)
Hoce li slike skoro?

Polare

Kad bi vrijeme bilo na našoj strani ,možda bi i fotkao nešto !

Polare

Quote from: Luger on May 26, 2014, 01:55:37 am
Samo pripazi na ta crijeva :)
Hoce li slike skoro?


Evo kako bi to izgledalo ;) Puno Pixeliča na bojištu- baš je onako šareno bez hlađenja  ha ha ha


Luger

Ogromna razlika. Pravicemo :)
Meni je lakse da ovo napravim nego da skidam sum u PS  ;D
Jos jednom bravo!

marko

To je itekako zamjetna razlika.  :o
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

vasja

Jedno pitanje: sa strane na kojoj se Peltier greje si stavio vodeni hladnjak za rashlađivanje, a sa unutrašnje strane si stavio radijator sa ventilatorom da bi bolje hladio unutrašnjost kutije? Da li taj ventilator sa unutrašnje strane ima neki poseban uslov ili može bilo koji da se stavi?
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Polare

....unutarnji ventilator nema neki posebni uslov osim da sam ga okrenuo s tim da ne puše u hladnjak nego da usisava hladni  zrak iz hladnjaka i baca po unutrašnjosti kutije.
Još jedna stvar u vezi hladnjaka,da nije visok isto tako i hladnjak ako ne onda bi sve diralo u sam aparat.