• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 23, 2024, 01:51:42 pm

Prevara

Started by Djorvoz, November 26, 2005, 12:28:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djorvoz

Kosmonaut prevaren

Da ne rijetko mnogi ruski državljani prilikom kupovine bivaju prevareni svjedoči i primjer poznatog kosmonauta Leonova koga je, prema riječima Sergeja Žiželjeva, prodavac prevario govoreći da neće imati nikakvih problema oko gradnje.
- Taj kosmonaut je ugledni građanin Rusije. On je kupio nekoliko hiljada kvadrata na Luštici i za to uredno platio dogovorenu sumu. Kada je otišao u Opštinu da izvadi građevinsku dozvolu i plati komunalije, rečeno mu je da na tom području nema urbanističkih planova te da nije dozvoljena gradnja. Riječ je o lokaciji izuzetne važnosti i gradnju treba da dozvoli Vlada. Tu prevaru kosmonat Leonov iznio je u ruskim medijima - kazao je Žiželjev.

Izvor:
http://www.durmitorcg.com/opsirnije.php?id=1877&cat=vesti%20(home%20page)

sashastar

Ha moze biti i kosmonaut i astronaut i Space Ranger.
Prevara je prevara ne biraju prevarnti koga ce da zavrnu.
Da su mu rusi za svoje napore i uspehe obezbedili sve sto mu treba u zivotu do ovoga ne bi ni bilo.

Djorvoz

Rusi su njemu obezbedili dovoljno novca da kupi taj plac. To je stvarno mnogo novca.

sashastar

Da li mozda znas koliko je to novca.
Mozda je covek hteo preko hleba ne pogacu nego kolac pa naleteo
na prevaru.

Djorvoz

Koliko može da košta nekoliko hiljada kvadrata gradjevinskog zemljišta na primorju?

sashastar

A sta je hteo da podigne dvorac ?

Djorvoz

Pa hteo je sam ga zeznuše crnogorci.

gucic

Dvorac tesko da ce moci da podigne na 20-30 ari  :) - ako je to sto mislite kad je u pitanju nekoliko hiljada kvadrata. Necu da se pravim pametan ali svaka cast Leonovu za njegove svemirkse poduhvate. Cudi me da je covek prvo kupio pa onda pitao. Kupovanje gradjevinskog zemljista nije odlazak u lokalnu bakalnicu po 'leb. Obicno se prvo raspita pa se onda kupi bar kada su takve stvari u pitanju - zar nije imao menadzera, advokata?. Inace, na crnogorskom primoriju su ogromne kolonije Ruskih bogatasa, uglavnom naftasa. Cuo sam da su podosta pokupovali i na hrvatskom primoriju i da se Hrvati jako zale na njih.
Gde su te Lustice uopste? To je neko naselje?

Djorvoz

Ne može dvorac ali jako dobru vilu može. Nije se raspitivao jer ga je agencija za promet nekretnina ubedila da je to građevinsko zemljište.

Pročitaj ceo članak sa linka koji sam ostavio u prvom postu

sashastar


NeLeO

e kad je mogao da pukne tolko kesha mogao je i advokata da angazuje.
Sad bar zna da je dosao na Balkan.

gucic

Naravno da je trebalo da angazuje advokata za takve transakcije prilikom kupovine placa i predaje novca.
Ih, kao da je u Rusiji nesto bolje...tamo kradu podmornice koje posle prodaju u staro gvozdje. :)