• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Problem sa sajtom na Android telefonu

Started by NShappy, November 12, 2014, 10:59:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NShappy

Vidim, sajt ima novi dizajn... Lepo izgleda, na računaru.

Međutim, kod mene na Android telefonu je totalno nepregledno, slike stoje preko teksta, linkovi sa leve strane stranice uopšte ne postoje, loše se skroluje, i sve u svemu, neupotrebljivo je. :(

Sistem je:
Sony D5503
Android 4.4.4
Chrome 38.0.2125.114

Ima li još neko takvih problema?

Luger

Desava se i meni na Mozilla Firefox, dok je na Operi sve O.K., pa probaj.
Chrome ne podnosim ni na PC, i nisam pokusavao.

orion310591

Quote from: Luger on November 12, 2014, 11:51:01 pm
Desava se i meni na Mozilla Firefox, dok je na Operi sve O.K., pa probaj.
Chrome ne podnosim ni na PC, i nisam pokusavao.


Kad bi ti samo video kako izgleda surfovanje na chromeu bez ijedne reklame, na youtube ili na fejsu, ma bez ijedne reklame bannera na celom internetu, promenio bi pricu. Kad budem primoran na nekom racunaru da koristim nesto drugo na internetu prosto se cudim kako ljudima ne smetaju reklame i vreme otvaranja stranica...
Inace ok ako imas komp stariji od 6-7 godina onda nije hrom za taj racunar.

NShappy

Quote from: Luger on November 12, 2014, 11:51:01 pm
Desava se i meni na Mozilla Firefox, dok je na Operi sve O.K., pa probaj.
Chrome ne podnosim ni na PC, i nisam pokusavao.


Na računarima uglavnom koristim Mozilu. Na telefonu Chrome. Ne želim da stavljam više pretraživača ni na jedan uređaj, niti da menjam pretraživač zbog samo jednog sajta. A sajt bi trebao biti prilagođen svim vidovima pregleda. Uzgred, Chrome je pretraživač No.1 na Androidima.

Al nebitno je za temu, da ne širimo priču. Želeo sam samo da skrenem pažnju administratorima da reše i ovaj problemčić.

mmilan

Tema na sajtu je optimizovana za sve uređaje, ali sadržaj AM-a nije, najviše problema prave klipovi i slike. Nažalost trenutno bolje rešenje ne postoji.

Ako neko ima predlog za neko jednostavno i besplatno rešenje neka javi, ili ako hoće da popravi :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

orion310591

Quote from: mmilan on November 13, 2014, 05:47:54 pm
Tema na sajtu je optimizovana za sve uređaje, ali sadržaj AM-a nije, najviše problema prave klipovi i slike. Nažalost trenutno bolje rešenje ne postoji.

Ako neko ima predlog za neko jednostavno i besplatno rešenje neka javi, ili ako hoće da popravi :)


Ne mogu da popravim ali mogu da dam ideju kako. Napravi dugme "Android korisnici mogu pogledati sliku/video ovde" i onda kad kliknu tu, otvori se isti taj tekst ali sa sadrzajem embedovanim za android... ili samo sadrzaj koji treba da se embeduje drugacije

google "embed video content for android"
http://stackoverflow.com/questions/16038824/android-application-playing-youtube-video-embed-on-webview



NShappy

Quote from: mmilan on November 13, 2014, 05:47:54 pm
Tema na sajtu je optimizovana za sve uređaje, ali sadržaj AM-a nije, najviše problema prave klipovi i slike. Nažalost trenutno bolje rešenje ne postoji.

Ako neko ima predlog za neko jednostavno i besplatno rešenje neka javi, ili ako hoće da popravi :)


Pa bar vratite staru temu dok se ovo ne sredi. Ovako je neupotrebljivo, a često pristupam sa telefona. Čak ne mogu ni link za forum da pogodim na početnoj strani. :(

mmilan

November 16, 2014, 05:08:27 pm #7 Last Edit: November 16, 2014, 06:26:06 pm by mmilan
Prilagođavanje sadržaja različitim uređajima je dodatan posao tako da... problemi će biti rešavani kad se pojave, onoliko brzo koliko slobodno vreme dozvoljava.

Trenutna promena nije samo promena teme već upgrade cele platforme, sa nekoliko godina stare Joomle 1.5 na najnoviju verziju. Dosta funkcija nije kompatibilno (tema, dodaci itd) a AM je ogroman tako da ni prelazak i prilagođavanje nije baš kratkotrajan i jednostavan posao.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

mmilan

Probajte sad, trebalo bi da je bolje. Nadam se da se nešto drugo nije pokvarilo :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

NShappy

Pa, malo je bolje. Sada najveći problem pravi ona slika gore sa logom AM-a i tom maglinom u pozadini. Na ekranu telefona izlazi u celoj širini, dok se ostatak sajta vidi u jednom uzanom stupcu.

mmilan

Čudno, kod mene na par uređaja samo beži preko ivice ekrana a tekst se vidi lepo celom širinom ekrana. Videću i to nekako da rešim.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Sasa

Ah, nisam znao da se vi ovde zabavljate inače bih odavno došao da razmenim iskustva u vezi AM.

Malo pre sam pogledao, na svim uređajima radi ok (Android, iOS). Ima, naravno, još puno da se popravla. Ja sam danas nešto čačkao, zatim na kratko sve pokvario, a onda nekako vradio kako je bilo.

OK, žale se ljudi da su fontovi suviše svetli pa se teško čitaju duži tekstovi. Takođe Danijelu nedostaje Pristup (jer se on registrovao), pa onda ima neki duplih reči u nazivima kategorijama itd. Milan je odradio velik posao i ne možemo ga baš za sve prozivati. Ostalo je da i ja nešto pokvarim... popravaim, to sam mislo.

NShappy

Da, ok, sada je bolje. S' tim da duplim tapom na stranicu, sve se "odzumira" na punu širinu one slike sa logom na vrhu strane, a onda tekst ođe u presitan stubac, desno.

A šta se događa sa komentarima? Jel' ih niko ne odobrava, ili vam i ne dolaze? Poslednji bio 12.11. Pisao sam i ja nešto pa se još nije pojavilo.

NShappy

Hej, uredništvo!

Šta je s komentarima na tekstove na sajtu? Napisao sam jedan davno, još se nije pojavio. A kol'ko vidim, nije uopšte bilo komentara još od 11.11.

NShappy