• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Naucne vesti i zanimljivosti

Started by sashastar, November 27, 2005, 10:12:14 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


stefan

evo jedne zanimljivosti:

Ono što je za Nemce prezime Mueller, za Kineze je Li - a prema najnovijem istraživanju Kineza koji se prezivaju Li ima 96 miliona. To znači da se oko 7,4 posto kineskog stanovništva od oko 1,3 milijarde......ljudi zove Li, objavili su državni mediji u Kini u utorak.

Istraživanje koje su proveli kineska Akademija znanosti i koncern Dinchang pokazalo je nadalje da su vrlo česta i prezimena Wang (7,2 posto Kineza) i Zhang (6,8 posto Kineza).

Istraživanje je provedeno na 300 miliona stanovnika Kine koji su imali 41000 različitih prezimena. Prezime se u Kini tradicionalno prenosi po ocu.

stefan

Pivo sa nikotinom!  
Nemci, poznati po velikoj ljubavi prema pivu, pronašli su način da dobiju potrebnu dozu nikotina, a da pri tom ne prekrše zakon koji zabranjuje pušenje u barovima i restoranima. Firma ,,Nautilus" proizvela je pivo koje, osim alkohola, sadrži i nikotin..

Pivo "NicoShot" sadrži 6,3 posto alkohola i tri miligrama nikotina, a u prodaji treba da se pojavi za nekoliko meseci, prenose agencije. Proizvođač tvrdi da je pivo u stvari napravio da bi pomogao pušačima da se reše loše navike, a ne da bi stvorio još jednu zavisnost - od alkohola. ,,NicoShot će vam umanjiti želju za cigaretom, ali nije lek za pušenje. Ipak, naše će pivo pomoći da promenite životne navike, tj. da ne morate svaki čas da izlazite napolje kako biste na brzinu popušili cigaretu", tvrdi firma ,,Nautilus".

stefan

Guzom naduva 1.000 balona!  
SINSINATI - Marvin Simons (38) voli svoju suprugu Džudi (35) s kojom je sedam godina u braku, ali tu postoji jedan mali problem: Džudi ne može da kontroliše svoje gasove. Ponekad su njeni napadi gasova tako žestoki i tako dugo traju da Marvin mora da izađe iz kuće na nekoliko sati. Čak su se i komšije žalili i jednom prilikom pozvali policiju i vatrogasce - kao vodeće stručnjake za ispitivanje curenja plina, u slučaju da se ne radi o Džejninom stomaku..

To je takođe razlog što je otpuštena sa svih poslova na kojima je bila angažovana. A zatim se paru posrećilo. Dok su pomagali komšijama u pripremema za proslavu dečijeg rođendana, iznajmljena boca s helijumom za balone se pokvarila. - Kako ćemo sada naduvati ovih 200 balona - pitala se kroz suze Mili Džekson, čije dete je slavilo rođendan. Gotovo svakog minuta Džudi je ispuštala po jedan prdež, što je još više naterlo suze na oči nesretne Mili. - Čekajte, imam ideju - rekao je Marvin i skinuo Džudine pantalone. Pažljivo je stavio balon u njen anus. U sekundi se balon napunio, čak mnogo brže nego uz pomoć boce s helijumom. Marvin i Džudi sada imaju svoj biznis za naduvavanje balona. - Džudi može da naduva hiljadu balona za jedan dan, i toliko se izveštila da sada sam može da drži balon na mestu - kaže Marvin. Dodaje da je Džudi sada stekla praksu pa može da pušta vetrove i na druge otvore na telu. - Ne znam kako joj to polazi za rukom, ali je dobra - kaže Marvin. Posao s balonima je jedan od najuspešnijih u Sinsinatiju. Jedine pritužbe koje su dobili je strašan smrad koji se širi kada baloni puknu. - Nipošto ne biste želeli da se nađete u blizini kada se neki od njih slučajno izduva. Ali mi i zato imamo rešenje, stavili smo etikete s upozorenjem na svaki balon: - Oprez, miris može biti užasan, ako dođe do pucanja."" (Srpski nacional)

sashastar

E pa Stefane ovo stvarno nema smisla  :grin:
Preterao si bez ikakvog tematskog stila ,pameti i forumske kulture  :grin:

Djorvoz

Mislim da je vreme da neko odgovoran reaguje