• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

teleskop service

Started by mitja, September 11, 2014, 08:56:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mitja

http://www.teleskop-express.de/

htedoh da pazarim motoric za celestrona preko ovog sajta. otvorio nalog na paypalu prebacio pare na visa virtuo karticu ali dzaba. kad hocu da potrvdim kupovinu i kada me sa sajta prebace na paypal da platim izbaci mi da nemoze da zavrsi kupovinu. uh

ajd malo da mi pomognete oko kupovine sa ovog sajta. please.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

AstroShomy

EdgeHD 11
EQ8
Celestron Off-Axis Guider for EdgeHD, SX Lodestar X2
Moravian Instruments G4-9000
Astrodon Filters LGRB, Ha, OIII, SII 5nm

AD Aristarh Kragujevac

orion310591

Quote from: mitja on September 11, 2014, 08:56:17 pm
http://www.teleskop-express.de/

htedoh da pazarim motoric za celestrona preko ovog sajta. otvorio nalog na paypalu prebacio pare na visa virtuo karticu ali dzaba. kad hocu da potrvdim kupovinu i kada me sa sajta prebace na paypal da platim izbaci mi da nemoze da zavrsi kupovinu. uh

ajd malo da mi pomognete oko kupovine sa ovog sajta. please.


Pa posalji im email i pitaj ih na engleskom...

Jel si siguran da imas pare dovoljno na paypal pre nego sto kliknes?

vasja

Iz mog iskustva, moraš da imaš malo više nego tačan iznos zbog provizija. Ako predmet košta 100€, ne možeš da obaviš plaćanje ako ti je na VISA računu tačno 100€. Uvek ostavi 20€ preko. Koristio sam potpuno isti metod kao ti i meni je prolazilo dva puta do sada, ali ima provizija.
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

AstroShomy

Tačno je. U banci Inteza rezervišu do 6% iznosa, koji nasnije vraćaju, tako da moraš da imaš više novca.

Javi mi koji je motorčić u pitanju, možda mogu da pomognem da to stigne bez carine drugih izdataka.
EdgeHD 11
EQ8
Celestron Off-Axis Guider for EdgeHD, SX Lodestar X2
Moravian Instruments G4-9000
Astrodon Filters LGRB, Ha, OIII, SII 5nm

AD Aristarh Kragujevac

mitja

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p1025_R-A--tracking-motor-for-AstroMaster-EQ--CG3--mounts.html

na karticu sam uplati 60 evra a motor izadje sa postarinom oko 50 evra. mozda bi trebalo da uplatim jos novca ...
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

kruska

kartice odredjenih banaka nisu htele da private racun, svasta sam probao.sto ovde sto eu i usa.
sa erste bank mi je islo ali iskljucivo preko dinarskog racuna da bi radili konverziju dinar euro bankarskim kursem
, dakle nece preko deviznog racuna.
ako ides preko direktno deviznog racuna npr visa virtuon ja sam koristio raifeisen.
mislim da zakinu na kursu jer mislim da duplo obracunaju kurs.

ostale dazbine idu kad dodje kod nas, pdv I carina na ukupan iznos.

postoji regulative I za proviziju nije to veliko ali kad obracunaju kurs I proviziju dodjes u nedozvoljeni plus gledaj uvek da bude 30 eura preko minimuma koji izracunas za cenu.
🌠

Luger

Mitja, zar to nije ovo:

http://www.teleskop.rs/teleskop/motori-za-pracenje/eq1-ra-motor

Ako se dobro sjecam, CG3 je u rangu eq2. Ovakav motor sam dao giletu.ms, pravljen je za eq1, a pasuje cak i na eq3 i njemu dobro sluzi. Cak i da cg3 ima drugi broj zuba na ra osovini, imas ptenciometar kojim regulises brzinu.Trebao bi da provjeris.

mitja

Hocu luger. Razmisljao SAM DA ga narucim pa stay bude. Iskreno :-)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Luger

Okreni TC, reci ce ti ljudi moze ili ne moze.
Usput, ovi iz TS nisu normalni. Dva step motora 500, 600, 700 evrica  :o

mzex

Na Visa Virtuon ti je minimum da imas 20EUR. To je minimalni iznos stanja poslije kupovine. Dakle ako ti taj motor kosta 50EUR, na Visa Virtuon moras da imas minimalno 70EUR.

mitja

mzex znam :) to su mi dodatno pojasnilli u banci. :) hvala
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.