• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MEADE LS 6 "

Started by JohnnyBlack, November 16, 2014, 03:26:07 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

JohnnyBlack

November 16, 2014, 03:26:07 pm Last Edit: November 20, 2014, 09:40:33 pm by Sekula
Pozdrav !

Posedujem MEADE LS 6 " sa kompletnom opremom ...displej, napajaaja za auto , kao i za " kucu " , WIFI server, set filtera i okulara ( neki obican i jeftin ), nosac za DSLR aparat, CCD cameru....itd..itd..
Totalni sam amater, potreban mi je savet koju osnovnu optiku da nabavim , za pocetak da posmatram suncev sistem..planete...ili sta god da je moguce.
Takodje mogu da nabavim opremu iz Holandije i Nemacke pa Vas molim, da to uzmete u obzir kao i model teleskopa, kada mi savetujete sta da nabavim.
Iz teksta se vidi da sam totalni amater, pa mi tako i odgovarajte :)
Ako je neko zainteresovan da me " obuci " neka se javi...
Pozdrav i Hvala !

mravic

Imas li za pocetak neki link da vidimo tacno sta to imas.
Da nije mozda MEADE?
Koliko sam shvatio, ti vec posedujes teleskop, to je ovaj od 6 inca. Sto bi kupovao neku drugu optiku.
Naravno da cemo ti pomoci da sve to pokrenes. Ja sam iz Backe Palanke, ali ima sigurno neko blizi.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

JohnnyBlack

Tacno, moja greska u kucanju, to je MEADE http://www.meade.com/products/telescopes/ls/ls-6-acf-f-10-lightswitch-telescope.html
Pod " optikom " sam mislio na set ( kutiju ) okulara i raznih filetra, za koje mi je receno da bas nisu nesto posebno kvalitetni, ali sta je tu je, rade.
Ja sam iz Beograda, kao sto sam napomenuo, tacnije Novog Beograda.

Ovaj teleskop LS ( light switch ) , je vrlo lako pokrenuti, koristiti GPS, izabrati opcije da sam pronadje nebeska tela i da omoguci posmatranje.
Mene interesuje da naucim da ga koristim malo " dublje " ,, tj da naucim koji okular, koje socivo...itd..

Koliko vidim MEADE ima dva moda...automatski...( za ovakve kao ja ) i totalno drugaciji za profesionalnu upotrebu ( poput M dugmeta u BMW-u M klase, moguce ga je koristiti mnogo kvalitetnije )
moj email je jovan_nl@hotmail.com , ja sam za svaki dogovor, od Subote sam u BGD,

Pozdrav !

sasmir

Jovane kontaktiracemo te kada se ekipa bude skupljala u okolini Beograda da nam se pridruzis. Bice produktivno, uporedices svoju aperaturu sa nasom probaces razne okulare i ostalu opremu, bice i teorije i prakse.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

sasmir

A da umalo da zaboravim tu tvoju vezu sa Holandijom i Nemackom gledacemo da iskoristimo.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

mravic

Vecinu odgovora možeš i ovde dobiti ali kad budeš uz teleskop. Može i ovako na daljinu. Prvo treba da znaš da okular koji ima najmanji broj tj. najmanju fokusnu dužinu daje najveće povećanje.
Povećanje računaš tako da dužinu fokusa teleskopa podeliš sa dužinom fokusa okulara i to je to.
Posmatranje uvek počinješ sa najmanjim povećanjem a to je sa okularom sa najvećim fokusom.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

JohnnyBlack

Quote from: sasmir on November 20, 2014, 09:37:09 pm
Jovane kontaktiracemo te kada se ekipa bude skupljala u okolini Beograda da nam se pridruzis. Bice produktivno, uporedices svoju aperaturu sa nasom probaces razne okulare i ostalu opremu, bice i teorije i prakse.


Hvala ! Nisam limitiran na Beograd, sami mi javite kad i gde, pa da se isplaniram !
Hvala !BW

JohnnyBlack

Quote from: mravic on November 21, 2014, 09:35:55 am
Vecinu odgovora možeš i ovde dobiti ali kad budeš uz teleskop. Može i ovako na daljinu. Prvo treba da znaš da okular koji ima najmanji broj tj. najmanju fokusnu dužinu daje najveće povećanje.
Povećanje računaš tako da dužinu fokusa teleskopa podeliš sa dužinom fokusa okulara i to je to.
Posmatranje uvek počinješ sa najmanjim povećanjem a to je sa okularom sa najvećim fokusom.


Pokusacu da podelim slike opreme koju trenutno posedujem, ako linkovi rade :