• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Куповина телескопа са трулог Запада :)

Started by markompopovic, February 09, 2015, 04:54:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

markompopovic

Шта мислите о овоме, контам не разликује се пуно од SW. Требало би и фокус да хвата са дслр. На ову цену сам додао још оне обичне 10мм и 25мм окуларе за 20е, значи без царине и пореза укупно 185е, што не би требало да изађе више од 280е максимално а 240е најмање. Далеко је јефтиније него било шта слично код нас. Монтажу ћу направити сам, за почетак.

Дајте неки савет/ коментар, до понедељка би требало да наручим.

ПС - Ваљда неће стићи пре помрачења, не би ваљало да утичем на облачност...  ;)
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

markompopovic

Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

sasmir

Postuj ponovo, em je na prethodnoj stranici em sta treba da se otvori i vidi ?
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x


Luger

Koliko vidim na slici, fokuser nije Krajford, nego sa zupcastom letvom i nije 2" nego 1.25".
SW je, po meni, bolja opcija, narocito za astrofotografiju.

Yagodinac

Nekoliko ljudi sa ovog foruma je ranije imalo isti takav teleskop, možda se i jave; jeste ispod Skywatcher-a po fokuseru ali je sveukupno vrlo validan i upotrebljiv teleskop. E sad, ako ti je primarna astrofotografija onda je danas ovo prevaziđeno. Prevaziđen je i SW 150/750 a kamoli ovo, nego i naše plate su prevaziđene  ;D

mitja

Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

markompopovic

Исто мислимо. Колико сам сконтао имају иста огледала, иста фирма их прави. Разлика је  само у фокусеру. Е сада мене занима, може ли то да се благовремено замени бољим?

Разлика у цени је велика, овај са све окуларима и прстеновима не би требало да изађе више од 280е, а SW клот је код нас 36000. Толико би изашао и када се наручи.

Гледајући опрему за астрофото на страним форумима, далеко смо ми од тога. Мада и када сам куповао апарат било је бежи од кита ко ђаво од крста... А мени уз све мане добро служи. :)
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

Luger

Kad sam ja kupio sw150/750 u TC, dobio sam i prstenove, 6x30 trazilac i Apex 28mm 2" okular. Nije valjda da sad ne ide nista od toga uz tubus?

markompopovic

За 36400 само ово:

Fokuser 2" Crayford

Tražilac 6 X 30 Spring Load

Мислим да се онај Целестрон више исплати. Него може ли да се мења фокусер?

Вероватно ћу сутра наручити.
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

Luger

Quote from: markompopovic on March 09, 2015, 01:43:02 am
За 36400 само ово:

Fokuser 2" Crayford

Tražilac 6 X 30 Spring Load

Мислим да се онај Целестрон више исплати. Него може ли да се мења фокусер?

Вероватно ћу сутра наручити.


Vidim na sajtu TC da nema okulara uz tubus, ali, mislim da bi prstenovi trebali ici. Pozovi pa pitaj, ako nisi.
Sto se tice zamene fokusera, moze, ali to bolje da ti objasni Mravic.
Doduse, fokuser 2" moras da kupis, pa moras da prosiris rupu na tubusu...kad to sve saberes, nece ti cijena biti mnogo niza.

Teleskopi su i u Madjarskoj poskupjeli  >:(

markompopovic

Та твоја верзија је сада 47000 што је много више од овог Целестрона.

Не иду ни прстенови, таква је верзија свуда сада, а и још оре месец данас су ми то рекли када сам питао, још пре него што су и избацили цене на сајт.

Узимам, очигледно је добар за те паре, а за фокусер ћемо видети кад тад.


ЕДИТ: Наручио, па шта буде...
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

Luger

Nema sta da bude, ima da te lijepo sluzi i bices zadovoljan. Neka je sa srecom! :D

Ovaj od 47.500 ima mikrofokuser, moj nema, znaci, nije kao moj. Ko zna sta se tu desava.

markompopovic

Очекујте цунами, пад неког небеског тела или неке сличне непогоде...

СТИГАО ЈЕ!

Све ок, са два окулара је све изашло око 240Е.

Сада до викенда да направим добсон монтажу и удри.

Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

zozo83

Nek je sa srecom i da te dobro sluzi, puno vedrih noci zelim. Koliko si platio preko cene
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,