• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Drveni Tronožac Geoptik- HERCULES

Started by Polare, February 16, 2015, 08:24:59 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

Pokušat ću napisati nekoliko redaka o proizvodu, čak i ako nisam dobar u recenzijama :(

Pošto sam uzeo novu montažu (Gemini G53F)  moram pronaći neki tronožac (ali koj) !? Originalni tronožac od Gemini-a "GHS MKII Qlock '
stvarno je lijep, masivan, ali malo pretežak i preskup!
Tako je izbor  pao na model 'Geoptik-Hercules ", uz pomoć mog prijatelja Favuzzi (koji ima isti model), razmijenili smo nekoliko riječi i na kraju me uvjerio da ga uzmem.
Nakon što sam se vratio s kutijama usljedilo je i otvaranje kartona- odmah sam osjetio onaj miris drva (bukva), uklanio zaštitu i najlon za pakiranje ... WOW ... super! Sa svojom visinom od 95 cm i uvučenim aluminijskim terminalima doista djeluje impresivno naspram tronošca koj sam imao prije (SkyWatcher NEQ6).
Preko aluminijskih terminala na nogama visina se može postiči do 1100 mm. U sredini se nalazi trokut isto od laminirane bukve, ima 5 rupa za okulare 31,8 i 3 rupe za okulare 50.8.
Geoptik na svojoj stranici kaže 'Najveća nosivost 150 kg'! Nisam išao testirati do 150 Kg., ali sam se popeo s mojim 80 kg. I nema nikakvih problema, samo što nisam mogao učiniti neki selfie  ha ha ha
Svaka noga ima vijak s kontra maticom za preciznije izravnavanje (foto).






.... Za sada vas sve vidim onda naprijed na polju.

Luger

Neka je srecna trgovina.Stvarno izgleda impresivno!