• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Web Cam modifikacija

Started by betelgez, February 27, 2015, 03:27:20 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luger

Quote from: marko on February 28, 2015, 02:47:38 pm
Ja imam 4000 Pro sa Sony CCD-om, dok sam je našao ispustio sam dušu, pa opet nisam zadovoljan. Iskreno ne sviđa mi se rezolucija ni veličina senzora. Radije koristim Pentax K-x u movie modu+barlow, a osim toga na terenu mi ne treba ni popratni laptop za webkameru.


Takodje, kamere uglavnom koristim za pracenje.

marko

Možda bi i nemodificirana CCD kamera prošla za praćenje. Hlađenje nebi bilo na odmet, da nebi pratio na hot pixel.  ;D

Na ebayu se za jeftine novce nađe Xbox Live Vision kamera, i nju sam odavno preradio, ali do sada je nism isprobao.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

betelgez

March 03, 2015, 12:17:37 pm #17 Last Edit: March 03, 2015, 12:23:31 pm by betelgez
@marko
reci mi, movie mod na tvom pentaxu jer je moguc opciono ili si modovao firmware? moj 1000d nema tu mogucnost, ali ima live view pa kad ga povezem na laptop preko eos camera movie recorder snimam ono sto live view snima. e sad, ne znam koja je ekspozicija prilikom snimanja jer dok ne pocnem snimanje, u mracnoj sobi vidim detalje, a kad pocnem snimanje samo zatamni sliku i jedva da se vide siluete. ne znam da li je to nornalno i da posle mozda pola sata snimanja on izvuce nesto. nisam ga toliko pustao jer ne znam moze li uopste da bude nesto.
drugo pitanje je, za xbox live vision. kakvu modifikaciju si ti radio? jel samo skidanje sociva ili i nesto na elektronici?

uzeo sam vx3000 i skinuo sam sociva. video sam po netu da si je ljudi modifikovali i produzavali ekspozicije, ali nisu postavili slike koji tranzistor se uklanja sa plocice. evo slike svih tranzistora sa njihovim obelezjem, ako neko zna ili moze da nadje koji cemu sluzi, pa da vidim koji da maknem za duze ekspozicije

https://www.dropbox.com/s/tmh1f60lbwhung4/IMG_9820.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/mxqg008y3p61xyu/IMG_9816.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/by9yx23spcyvihq/IMG_9815.JPG?dl=0


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

marko

Movie mod na mom Pentaxu je moguć opciono. Sve postavke snimanja moj Pentax namješta automatski, korisnik tu ne može mijenjati apsolutno ništa. Ali moram reći da i nije potrebno ništa dirati jer mu automatska ekspozicija radi odlično, slika je taman-niti preeksponirana niti podeksponirana. Pogledaj moju sliku Jupitera u temi Jupiter.

Što se Xbox kamere tiče, samo sam maknuo njenu leću, malo turpijao i pilao po kućištu i našarafio adapter.

Imam ti slike step-by-step modifikacije te kamere ako te bude interesiralo.

Na slici ispod: Xbox kamera i QC 4000Pro.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

betelgez

lepo izgleda. reci mi, sa kojom si zadovoljniji kako radi?

edit
sad sam video da ima ssd senzor. po kritikama vidim da je bolji od cmos, a inace jel se to vidi u praksi?


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

marko

Nažalost nisam ih stigao testirati kako treba...izveo sam samo jedan test s prozora što nije neko mjerilo. Generalno sam zadovoljniji sa slikom na 4000Pro. Razlika CCD-CMOS je vrlo primjetna. Dok sa QuickCam Express CMOSom jedva vidim pruge na Jupiteru, sa QC 4000 Pro CCDom se vide jako lijepo.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

betelgez

aha, znaci ova od xbox bi trebalo da radi slicno kao 4000 pro jer je isto ccd senzor


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

marko

Nije svaki CCD isti...  ;) Da si bliže poslao bi ti je na test.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

betelgez

ja upravo iznosim tehniku na krov da isprobam kako radi na mesecu i jupiteru. kasnije su rezultati :)


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

markompopovic

Имам стари фотоапарат Кенон а85, може ли са са њеним сензором нешто одрадити?
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

marko

Ako ima  opciju snimanja videa, možeš-preko okulara.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

markompopovic

Ма цркло је нешто одавно, али је сензор исправан. Рекох може нека астрокамера да се склепа. Имам Никон д5100 за регуларна снимања и фотографисања, само адаптер да набавим пошто не бих нешто да зезнем са М42 адаптером.
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

vlaiv

Ja sam svojevremeno razmisljao o tome.

Prica bi bila ovako nekako:

1. pogledas da li chdk podrzava taj model, ako podrzava extra
http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

Nazalost ne podrzava, ali cisto da ti dam ideju do kraja. Ima jeftinih polovnih powershot-ova za oko 2 crvene po oglasima.
Nadjes model podrzan u chdk-u

2. Nadjes nekog ko popravlja foto aparate i dogovoris se da ti pokvari foto aparat :D Tj da kazemo kontrolisano pokvarivanje fotoaparata.
Potrebno je da iskopa sociva napolje iz foto aprata a da pri tome ne poremeti mehanizam koji izbacuje onaj nos napolje. Ako se mehanizam
pokvari - aparat nece raditi - izbacivace Lens error i nece hteti da se upali. Znaci fora je povaditi stakla al ostaviti mehaniku da on misli da je sve u redu.

Kad povadis svu optiku onda imas senzor za prime fokus, sledece sto je potrebno jeste napraviti neki adapter da moze da se montira u/na fokuser
i uz pomoc alata iz chdk-a krenes snimanje. Za ovu adaptaciju ima razne varijante kao i za web kameru. PVC cevi, neko je nedavno spomenuo
i kutiju od sumecih tableta - dobra fora.

Mozes probati to isto na tom tvom aparatu - mislim uklanjanje sociva. Ali bez chdk-a ostajes bez raznih pogodnosti kao raw snimanje, live preview na
kompjuteru, otkljucavanje iso podesavanja, otkljucavanje duze ekspozicije i slicno.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC