• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Beyond Einstein: World Wide Webcast

Started by stameni, December 02, 2005, 12:51:32 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stameni

Juče, 1. decembra od 12:00 negde do ponoći (CET) na webu bila je upriličena navedena manifestacija. Ko ima broadband mogao je da uživo prati događaje. Ko ima broadband, a nije pogledao, ima priliku da pogleda snimljene streamove.

Live prenos je išao uz dosta štucanja (256Kb ADSL), ali snimljeni materijal bi trebalo da je moguće pratiti prilično udobno. Od live materijala dopao mi se prilog o neutrinima, a od snimljenog materijala, meni se npr. dopao "šou" nobelovca Leona Ledermana (mada ga nisam odgledao do kraja, nešto je zavitlavao protok), autora knjige "Božja čestica" (Higsov bozon).

Valjda bi se moglo očekivati da snimljeni materijal ostane još neko vreme tamo, pa ko voli...

http://beyond-einstein.web.cern.ch/beyond-einstein

Sich

a sve je trajalo valjda oko 12 sati. pricali su hoking, lederman, gelman, pol dejvis
lepa zamisao
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

Ako neko sine sa nekim brzim internetom te faljove neka mi se javi pa da se menjamo.

stameni

Quote from: "Djorvoz"Ako neko sine sa nekim brzim internetom te faljove neka mi se javi pa da se menjamo.


Čudno, ne rade više linkovi ka snimljenom materijalu.

U principu, imao sam nameru da, ako je moguće, skinem neko od predavanja preko GetOrdera Sezama Pro (ftp / http on demand), jer me mrzi da instaliram poseban software za jednokratnu upotrebu, radi downloada streamova.

Bilo kako bilo, nemaš mnogo razloga za sekiraciju. Iz nekoliko predavanja koje sam pratio ne može se naučiti bogzna šta, nivo izlaganja bio je nizak, a prave stvari se ionako mogu naći širom Interneta. Jedino je osećaj, "feeling" da prisustvuješ nečemu neobično značajnom skoro neponovljiv: meni  je ostao utisak sličan onom prilikom pomračenja Sunca 1999, samo nešto jači :)

P. S. Da, primećujem da sam prešao na "plan B": kada ti neko nešto traži, a ti nemaš, ubedi ga da mu to nije ni potrebno ;) Nije lepo od mene :(

stameni

Quote from: "stameni"Čudno, ne rade više linkovi ka snimljenom materijalu.


Prebrz zaključak, ponovo proverih nekoliko i rade.

Međutim, utisak o relativno niskom stepenu korisnog materijala ostaje. Sve to više dođe kao neka fešta.

Možda probam da skinem štogod, ali me, iskreno, mrzi.