• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ATastro

Started by Kenza, May 30, 2015, 04:06:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kenza

Pozdrav svima!

Hteo sam samo da vas obavestim da sam pokrenuo svoj sajt. Pozivam sve da ga posete na www.atastro.net


Komentari i saveti su uvek dobrodošli!
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Danijel

Pripazi na gometriju fotografija i slika, Zemlja u izborniku lijevo je u obliku šljive, u Equipment, prva slika je toliko izobličena da očekujem da će se teleskop na njoj raspasti svakoga trena. Na to moraš jako paziti jer uzalud ti sav trud ako su slike neprirodno razvučene ili sužene. ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kenza

Hvala, tek sam sad primetio da je slika sva čudna.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

vasja

Kenza super ti je sajt. Ali mogu samo da zamislim posetioca sajta koji gleda NGC7000 i pročita sa leve strane: Location Belgrade Serbia  ;D
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

vasja

Uzgred, vidim da koristiš OAG. Kada podesiš fokus za glavnu kameru kako namestiš fokus za guide kameru?
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Yagodinac

Super je ovo što sam zasad video, a biće i bolje. Treba što više ljudi da ima blogove i sajtove, samo tako se nečiji rad vidi.
Imam samo jedno pitanje, oni svi pejzaži u sekciji Zemlja su tvoji?

Kenza

@Vasja

Hvala Vasja! To je jedina mana OAG. Međutim stvar je u tome što je fokusna tačka za Atik i Lodestar vrlo blizu. Ja radim sledeće: Prvo približno fokusiram Atik kako bih našao i centrirao objekat koji slikam. Potom se prebacim na Lodestar i fokusiram najbolje što mogu. Onda se opet vratim na Atik i pomoću MaximDL-a fokusiram za slikanje. Na kraju samo pokrenem praćenje. Naravno, fokus Lodestar-a se sada malo poremeti ali ne toliko da kamera ne može da prati. Lodestar je jako osetljiva kamera što dosta povećava izbor zvezda za praćenje. Do sada se nijednom nije desilo da se fokus toliko izgubi da praćenje bude nemoguće. Ali mogu slobodno da kažem, barem što se mog sistema tiče, da je OAG metod drastično bolji od metode koja uključuje još jedan teleskop za praćenje.

@ Yagodinac

Hvala! Da, sve su moji pejzaži iz različitih zemalja. Malo su te slike nabacane bez nekog reda ali prosto ne znam kako da ih grupišem.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Sekula

Quote from: Kenza on May 31, 2015, 12:38:46 am
@Vasja

Hvala Vasja! To je jedina mana OAG. Međutim stvar je u tome što je fokusna tačka za Atik i Lodestar vrlo blizu. Ja radim sledeće: Prvo približno fokusiram Atik kako bih našao i centrirao objekat koji slikam. Potom se prebacim na Lodestar i fokusiram najbolje što mogu. Onda se opet vratim na Atik i pomoću MaximDL-a fokusiram za slikanje. Na kraju samo pokrenem praćenje. Naravno, fokus Lodestar-a se sada malo poremeti ali ne toliko da kamera ne može da prati. Lodestar je jako osetljiva kamera što dosta povećava izbor zvezda za praćenje. Do sada se nijednom nije desilo da se fokus toliko izgubi da praćenje bude nemoguće. Ali mogu slobodno da kažem, barem što se mog sistema tiče, da je OAG metod drastično bolji od metode koja uključuje još jedan teleskop za praćenje.

@ Yagodinac

Hvala! Da, sve su moji pejzaži iz različitih zemalja. Malo su te slike nabacane bez nekog reda ali prosto ne znam kako da ih grupišem.


Lep je sajt i samo napred sa njim!
Astrofotografije su lepe, ali ove landscape su fenomenalne! Bravo!!  :)
Nadam se da ces dobaciti i astrofoto na taj nivo.

Sto se tice MaximDL, lepo bi bilo kada bi on mogao da gura na EQ6 i glavnu kameru i paralelno guider, za sta Maxim pruza podrsku u isto vreme za te dve kamere. Kod njega to ide preko racunarske konekcije i ASCOM drajvera, na EQ6 preko EQmoda.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

marino

Bravo Kenza....s vremenom to sve budes skockao bas onako kako zelis....vrijedan projekt!
Vidulini Observatory

Kenza

@ Sekula

Hvala! Nekad koristim Maxim za praćenje ali češće idem preko PHD-a. Valjda sam se navikao pa me mrzi da menjam  :D

@ Marino

Hvala marino! Ima ti još dosta da se radi ali polako...
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Yagodinac

Quote from: Kenza on May 31, 2015, 12:38:46 am
Hvala! Da, sve su moji pejzaži iz različitih zemalja. Malo su te slike nabacane bez nekog reda ali prosto ne znam kako da ih grupišem.


Ja bih još jednom da pohvalim tvoja putešestvija i želju da to zabeležiš fotoaparatom. Slike su super!

kruska

lepo, nema sta.
cekamo nove slike..

i stavi link sajta u potpis.
🌠