• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ogledalo na Mesecu

Started by eyej, December 10, 2005, 06:41:27 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eyej

Ko je gledao juce emisiju na Discovery kanalu, vezanu za istinu o sletanju na Mesec, mogao je da vidi nesto sto Ameri uzimaju kao dokaz da su bili na Mesecu! Kao.. gore su postavili jedno ogledalo u pravcu Zemlje, i sa jedne tacke na Zemlji, ako gadjas ka Mesecu, laserski snop se direktno vraca! ! ! ! ! ! ! Oni ga izmere i zakljucuju da je to to!
Da li bi nekao mogao da mi objasni kako je to moguce, uzimajuci u obzir udaljenost Zemlje i Meseca! To znaci da je ogledalo postavljeno 100000000% precizno jer i pomeraj od jednog 1000000 dela milimetra ko zna gde bi odbio laserski snop! A obzirom u kakvim nezgrapnim odelima su radili, i imajuci u vidu da nisu poznavali topologiju terena na kom ce da postave ogledalo (jer to znaci da ugao ogledala i te tacke na Zemlji iznosi 90,0000000 stepeni!, a bilo kakva neravnina na Mesecu moze da pokvari racun)..  sve to mi mnogo smrdi! Precizniji su proracuni od Egipcana sa svojim piramidama! :D Pa me zanima, da mi neko pojasni malo tu, po meni, cistu glupost!

Bobo

Ne postoji laser ciji je snop savrseno ravan. Svi laseri imaju neku disperziju. Procitaj:

http://www.lpi.usra.edu/expmoon/Apollo15/A15_Experiments_LRRR.html

gdje pise da laserski snop kada dodje do mjeseca ima promjer 7km, a kada se vrati na Zemlju nekih 20km.

sashastar

Bobo je sve to ukratko objasnio.

Samo eyej nemoj da mi spominjes piramide jer ako nam se opet zakaci zna se ko ti ces biti kriv  :x

eyej

Hm.. pa ok..ovo objasnjenje mi jos i pije vodu! Mada.. ne znam zasto, ali ja mislim da su nas Ameri prevarili! Znam da su bolesni u svojim ambicijama i zelji za uspehom i dokazivanjem.. mozda zbog toga odbijam da poverujem da su stvarno uradili jedan takav veliki podvig..


eyej

Ma nema dileme, kad citam informacije koje dolaze od NASA, i slicnih, sve je jasno i uopste ne sumnjam u to sto oni pricaju! Pitam se samo zasto se Rusi nisu ukljucili u ovo opovrgavanje teorije o sletanju na Mesec! Mozda su ovi stvarno i sleteli..:D

Bobo

Eyej, meni je vec pun Q teorija zavjera i prica da ljudi nisu bili na Mjesecu. Iskreno, cijenim ljude kao sto si ti, koji sumnjaju, a opet razborito razmisljaju - upravo to sto kazes o Rusima, to je cijela poanta price. Lako se moze izracunati da li je signal dosao sa Mjeseca ili je to sve farsa. Budi siguran da su Ruci sve slusali i da je bilo nekih anomalija, sve bi vec bilo razotkriveno. Upravo tu postoji jedna anegdota - dok su Rusi jos bili u prednosti i slali svoje "Lune" na Mjesec, prve informacije o svojim sondama su dobili - od amerikanaca!

sashastar

Joj eyej pa ti si sumnjicav u vezi sletanja na Mesec.
Jer ti ti ozbiljno ili da spremam kukuruz da klecis negde u cosku.