• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pitanje

Started by RolineMNE, July 30, 2015, 05:12:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RolineMNE

Zdravo svima novi sam ovdje :)

Od vas bih trazio preporuku jer bih zelio da kupim teleskop.Jos bih zelio da se na teleskop moze montirati fotoaparat kako bih mogao da fotografisem.(Nikon D3100).Budzet negdje oko 200-300e
Hvala :)

Luger

Pozdrav i dobrodosao na forum.

Budzet je jako mali, ako zelis da se pored posmatranja bavis i astrofotografijom.Nazalost!
Ali, mnogi od nas su i poceli sa tolikim budzetom, pa se postepeno nadogradjivala oprema.
Jako je vazno da volis astronomiju ali i da u startu ne kupis krs opremu zbog koje ces vrlo brzo da dignes ruke i od opreme i od astronomije.
Ja sam prvo kupio tubus  Skywatcher 150/750, napravio dobson montazu i bio presrecan. Odmah sam kacio kojekakve aparate, i uzivao nista manje nego sad kad imam mnogo bolju opremu.
Pa, eto, ja ti mogu preporuciti upravo taj put, kupi prvo tubus, sklepaj neku Dobson montazu, fotografisi za prvo vrijeme planete, Mjesec, svetlije M-ove, sve ono sto moze da se zabjelezi kratkim ekspozicijama. Kasnije kupi neku EQ montazu, (sto kvalitetniju ako ikako mozes) i pucaj.
SW150/750 je jako dobar teleskop, ima 2 inca fokuser i treba ti samo T2 adapter za Nikona mozes da ga nakacis na teleskop.
Ne zaboravi, da bi mogao da snimas objekte dubokog neba, moras da imas i pracenje na montazi, sto opet, odnosi jos para iz dzepa, ali, nema druge.
Javice ti se jos neko sigurno i nadam se da ces izabrati najbolju opciju.

Sekula

Quote from: RolineMNE on July 30, 2015, 05:12:32 pm
Zdravo svima novi sam ovdje :)

Od vas bih trazio preporuku jer bih zelio da kupim teleskop.Jos bih zelio da se na teleskop moze montirati fotoaparat kako bih mogao da fotografisem.(Nikon D3100).Budzet negdje oko 200-300e
Hvala :)


Zdravo,

Predstavite se molim vas prvo ovde:

http://forum.astronomija.co.rs/forum-astronomskog-magazina/predstavljanje-novih-clanova-foruma-dobrodosli!/30/

I ne otvarajte duple teme u razlicitim forumima.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |