• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Forum mora da se probudi ! ! !

Started by VaskoGM, October 25, 2015, 04:42:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sarajevo

I meni se čini da je dosta življi onaj forum u Hrvatskoj na Zvjezdarnici

VaskoGM

Quote from: Sasa on May 11, 2016, 02:25:52 pm
Quote from: VaskoGM on November 26, 2015, 02:51:01 pm
Dosadašnji predlozi:

-Recenzije opreme
-Zakasneli materijal, reviziran materijal
-Dnevnici promatranja po članu
-Unikatna kolor šema


Vasko, naravno da su to odlični predlozi, samo ne shvatam šta bih ja oko toga mogao da pomognem (ne razumem se dovoljno u forume). Pa zar ne može svaki član da otvori novu temu i piše?


Hehe... zaboravio sam na ovo skroz. Sto je i dobro, jer znaci da je forum zivnuo, i jeste zaista u odnosu na taj period kad je ova tema pokrenuta.
Ti predlozi bi podrazumevali manju reorganizaciju, tako sto bi se dodali "podforumi" ili neke sticky teme, npr za recenzije opreme ali na nacin da se uvek zna da se sve recenzije nalaze na jednom mestu,
jer ovako se sve malo pogubi i zaboravi... Malo su nam teme sem "astrofotgrafije" neakako preopsirne i nepregledne. To je samo moj utisak koji sam izneo.

Ma, vazno je samo da smo aktivni i da se clanovi odrzavaju zainteresovani za sam forum sam po sebi.
Secam se dobro da mi je bilo alarmantno to sto tada jedno 15-inu dana sem nekih spamova nijednog posta nije bilo...
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Danijel

Forum čine njegovi članovi. Ako imaju volju i razlog pisati, onda će pisati. Ako nemaju, samo će čitati. Ovo je astronomski forum, a to znači da je tematski, usko specijalizirani. Da je riječ o sportskom forumu ili nedajbože političkom, ne bismo mogli sve pročitati što bi ljudi nadrobili na dnevnoj bazi. Malo se ljudi bavi astronomijom u odnosu na sport ili neke druge teme pa je razumljivo da ih na ovom forumu ima manje, a samim time i manje je aktivan.

No, ono što ima, barem je kvalitetno. Isto tako je važno da su ljudi na forumu pristojni, susretljivi, da hoće pomoći novim članovima, objasniti, pokazati... Tada je forum na dobrom glasu. Na forumima gdje te kao novajliju odmah popljuju jer "ne znaš osnove" i nisi dostojan njihove pažnje, caruje kvantiteta i ne treba vam biti žao što i ovdje nije tako. Bolje je biti u kvalitetnom društvu koje je malo nego u ludnici gdje svi melju bez veze jer ih ima previše. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

Jutro započinjem na ovom forumu a kada vidim da nema ni jednog komentara vratim se na spavanje!Supruga mi kaže da sam beli medved a ja ne znam šta da joj kažem.Ionako se ništa važno ne dešava u Svemiru,Marsu,Jupiteru,Saturnu i na Zemlji  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Boka76

Pozdrav. Samo jednu ideju da napisem.  Da li bi bilo moguce da se napravi neki javni chat za registrovane korisnike. Recimo da ima jedna chat soba pa da korisnici mogu po volji da se uloguju i u toj chat sobi da pisu poruke o raznim temama?... ima jedna strana u madjarskoj makszutov.hu gde ima te opcije nekad budu i po 20 korisnika prijavljeni i pisu ko sta osmatra o instrumentima o okularima o raznim stvarima o atm -u. I u toj chat sobi ima opcija privatan razgov sa priljavljenima "koga izaberemo" Nekad budu bas interesantne teme i puno stvari nauci covek ili dodje do saznanja. Bilo bi dobro da u okviru ovog foruma ima i toga. Pozdrav i vedru noc svima.

Sinisa

Quote from: Boka76 on December 07, 2019, 04:17:07 pmPozdrav. Samo jednu ideju da napisem.  Da li bi bilo moguce da se napravi neki javni chat za registrovane korisnike. Recimo da ima jedna chat soba pa da korisnici mogu po volji da se uloguju i u toj chat sobi da pisu poruke o raznim temama?... ima jedna strana u madjarskoj makszutov.hu gde ima te opcije nekad budu i po 20 korisnika prijavljeni i pisu ko sta osmatra o instrumentima o okularima o raznim stvarima o atm -u. I u toj chat sobi ima opcija privatan razgov sa priljavljenima "koga izaberemo" Nekad budu bas interesantne teme i puno stvari nauci covek ili dodje do saznanja. Bilo bi dobro da u okviru ovog foruma ima i toga. Pozdrav i vedru noc svima.
Zvuci kao divan predlog,samo ne znam koliko administracija ima vremena da se posveti realizaciji toga. Dosta ljudi dnevno visi na forumu,ali retko kad se pise (Ja volim kopati stare teme i citati satima doduse),dok bi taj chatroom dao clanovima opustenu mogucnost caskanja,bez nekog laznog osecaja krivice da spamuje forum nepotrebnim porukama.
Ako je vise ljudi za,definitivno cemo slati predlog administraciji,pa oni kad stignu,stignu.. :)
150/750 EQ3

ubootwaffe

Ovaj forum je bio otkrovenje za mene i zaista čovek može dosta toga da nauči.

Ok, većinu stvari, ko je uporan  može naći na ino sajtovima i forumima, ali lepo je videti da naši ljudi, sa drastično manjim budžetom, pokušavaju da opstanu i promovišu ovaj hobi.

Samim tim dokazuju da je moguće baviti se ovim hobijem danas u Srbiji i njihov doprinos afirmaciji je ogroman.

Takođe, iz nekih ličnih prepiski vidim da ima sjajnih ljudi voljnih da pomognu početnicima, a da ne pričam koliko uživam u njihovim izveštajima.
SkyWatcher Dobson 200/1200

Dvogledi:
BPC 20x60 3.5⁰, BPC4 12x40 6⁰, BPC 10x50 5.5⁰, BPC2 7x50 7.1⁰, BPC4 8x30 8.3⁰
Wetekom 9x60 5.5⁰, Columbus 10x50 5⁰, Revue 7x35 10⁰
Zrak RD 7x40 8.3⁰, Zrak RD 6x30 8.3⁰
BGT2 2.5x24 12.4⁰

DSLR:
Canon EOS 1300D