• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

CD-diskovi

Started by mravic, December 15, 2005, 09:04:11 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

astromilke

Skoro sam skinuo sa SATa (docu mania program) serijal :space files: od 13 filmcica, po 15ak minuta svaki (o planetama u suncevom sistemu, komete, asteroidi i pomracenja), mozda je malo starije ali ko zeli da dopuni kolekciju rado bi se menjao. Velicina 2.20gb, na engelskom bez titla - nisam ga nigde nasao!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

astromilke

U toku je snimanje space files-a 2 - o objektima van SS - iz 13 delova po 15ak minuta, isto kao prvi.
Kad budem zavrsio javicu!

mravicu pusti i meni na mail kad imas vremena katalog ako ima nesto interesantno rado bi kupio ili se menjao, sta vec.
SW Newton 76/900
EOS 1200D

astromilke

Kompletiran je i drugi space files, pa ko zeli da napravimo neku razmenu...

Neko je ovde pomenuo da ima Cosmos od C.Segana pa ako je zainteresovan za neku razmenu neka se javi.
SW Newton 76/900
EOS 1200D

mravic

Mislim da bi bilo dobro da ko hoce ponese cd-ove na Letenku, i da mi obavezno javi da ja ponesem svoje. Moze da padne neko kopiranje. Mislim da ce neko poneti lap top pa da se nareze. Mislim da Sasa ima lap top i Gucic, pa ako su raspolozeni... :D ::)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

wexy

Ako nekome treba Battlestar Galactica imam sve epizode emitovane do sada (treća sezona je u toku), pa ako ste zainteresovani pošaljite PM pa ćemo se dogovoriti kako i šta :).


http://imdb.com/title/tt0407362/

gradimir

Nadam se da sam na pravom mestu.Voleo bih da nabavim nekoliko dokumentaraca vezanih za apollo program (kupim dvd,cd).Iskustvo sa  Amazon-om mi je loše.Pre svih zanimaju me: ''Apolo 13: The real story'' i ''To the edge and back''.Takođe me zanimaju i drugi dokumentarci o osvajanju svemira.Kolekcija za sada ne postoji,tako da za razmenu nemam šta dsa ponudim.Ukoliko neko želi da mi pomogne,neka pošalje na PM.Pozdrav

flintviking

ima li neko cd o crnim rupama i galaksijama, to je jedan od cetiri u serijalu osvajanje svemira ili svemirska enciklopedija.... nisam siguran

astromilke

May 31, 2007, 10:29:34 am #22 Last Edit: May 31, 2007, 10:32:06 am by astromilke
Ako mislis na kompresovan imam ja! Mada mozes da se potrudis da nadjes na DVDu, ima ga u radnjama koje prodaju starije dvdjeve za 99 dinara!

Ako ne, mogu da ti posaljem...
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Dušan

Ja imam iz tog serijala (koji se zove "Encikolpedija svemira") "SUNCE, Mars, Jupiter...", pa kome treba...  ;)

Ostale tri epizode su:

- "ZEMLJA, Mesec, komete..."
- "DUBOKI SVEMIR, crne rupe, galaksije..." i
- "OSVAJANJE SVEMIRA"

Da li ih neko mozda ima?

mravic

Ja imam sva cetiri.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Dušan


flintviking

astromilke, mozes mi poslati ,, duboki svemir , crne rupe i galaksije,, na  mejl adresu

  acani72@yahoo.com

nema veze sto je kompresovan, jeli to divx format, moze da se cita na racunaru.

Nemora da bude DVD

ja sam trazio DVD po celom Nisu, i nigde nema tog dela o crnim rupama,
ova tri mogu da se nadju jos po negde i bilo ih je, mada i njih je sve manje, ali ovaj o crnim rupama kao da je razgrabljen,

Dušan

Quote from: flintviking on May 31, 2007, 09:04:08 pmali ovaj o crnim rupama kao da je razgrabljen


Pa mislim da je "obicnim ljudima" najzanimljivije to, pored astrognozije, naravno...  :) Ali oni ne shvataju koliko je taj pojam (samo dve reci) kompleksan.  :) To je, mozda, i dobro.

flintviking

to je zato jer ljudi uvek vole nesto sto je obavijeno misterijom vise nego nesto sto je jasno i dokazano
svejedno pogledao bih i ja to.

Dušan

Eh, kriju se tu mnogo kompleksnije i teze misterije nego sto iko moze da zamisli...