• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pitanje o ceni:

Started by MicrologusKibernetik, December 01, 2015, 02:07:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MicrologusKibernetik

Imam Dobson SW 250/1200 Draco, rasklopivi, i u poslednjih godinu dana ga prakticno ne koristim jer sam presao da zivim u BG. Koliko otprilike da ga cenim ako se odlucim da prodam, bez montaze, jer sam prilicno neodlucan?

Ne znam da li je pravo mesto za pitanje..
Pozdrav!

vlaiv

Sto bez montaze?

Moj rezon bi bio ovakav otprilike:
Pogledam koliko para treba neko da potrosi da bi kupio nov (najpovoljniju varijantu, bilo da uvozi ili sta god). Onda uzmem i smanjim cenu jer prodajem polovan. Cenu smanjujes otprilike spram
starosti i stanja teleskopa (ako je u bas dobrom stanju smanjis 10% ako i nije al je relativno nov smanjis recimo 20%, ako je dosta star i istrosen ides i do 50%, naravno sve zavisi kako ti procenis
posto ti prodajes). Smanjim vise ako mi se zuri, smanjim manje ako mi se ne zuri i imam vremena da cekam da vidim kakvo ce interesovanje biti. To ti naravno sve zavisi od ponude i potraznje. Ako neko zeli da kupi takav telekop, razmislice o tvojoj prvoj ponudi, ako ne, posle odredjenog vremena mozes ponuditi nizu cenu i onda ce mozda neko odluciti da ga kupi (mozda nije ni razmisljao inace da ga kupi al je video da je skroz dobra cena pa pozeli u tom trenutku da ga kupi)
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

MicrologusKibernetik

Hvala puno na odgovoru.
Teleskop je kao nov i star 2 godine, ali moj hronicni manjak vremena me sprecio da ga koristim kako sam zeleo. Ipak mora da se vozi daleko od grada, Dobson je to...

650 eura nece biti preterano? Nov je 100k, plus sociva i to.. Plasin se da zbog afekcione vrednosti ne preteram..:)

vlaiv

Pa ja to ovako gledam, dok god je neko spreman da plati tu cifru ne mozes preterati :D

Sad imas pocetnu cifru, ostalo je stvar ponude i potraznje, odnosno da li ce se neko odluciti da kupi i po kojoj ceni, al sa druge strane i
da li ces se ti odluciti ici ispod neke cene (nekad jednostavno nije vreme za prodaju da ga ne bi bas dao u bescenje)
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC