• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

pomoć u vezi stakiranja

Started by Djole, March 03, 2016, 11:00:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djole

pozdrav,
da li neko zna zbog čega mi se javljaju ove ,,pruge" na fotografiji posle stakiranja (probao u DSS i u IRISU)?
Kada pregledam pojedinačne frejmove tih pruga nema...Inače radio sam i flat,dark,bias frejmove...
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

zozo83

Odlicna slika djole bez obzira na te sare, imao sam isti problem ne mogu tano da se setim, da li je do darkova ili bais. probaj da izbacis neke pa da stakiras opet. ja mislim da sam tako uspeo da ih izbacim, ili mi je neki dark ili bais bio los. ima negde na dorumu bas ista slika, pa tu smo komentarisali

http://forum.astronomija.co.rs/posmatranja/grocka-astro-parti-30-8-2014/
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Polare

Pokušaj vidjeti s 'drizzle' 2X ili 3X ili ga isključi  A provjeri i postavke u DDS-u za tvoj DSLR...postavi pravu mrežu Bayer za svoj DSLR

Djole

evo probao sam sve što ste me savetovali i nema promena...verovatno su problem ovi support fajlovi..
čekam vedru noć pa da probam ponovo...

hvala drugari na pomoći  :)
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d


Djole

DSS  3.3.4  i  3.2.2

IRIS 5.59
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

kruska

verovatno je do ili darkova ili do flatova
koliki je broj frameova ukljucen u konacnoj slici?
🌠

VaskoGM

Isti slucaj sam jednom imao kada sam dodao bias frejmove.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Yagodinac

Ja sam takav problem imao kad se poprilično razlikovala temperatura na kojoj su snimljeni light i dark frejmovi. Jučerašnji darkovi za danas, to je po meni no_no.

Djole

ne znam ljudi,nisam pametan...
kruska > 13 bias,20 flat, 15 dark, 105 light (30 sec,iso 1250)
VaskoGM> oduzeo bias ali isti problem
Yagodinac> dark uzeti istu noc, odmah nakon light frejmova...snimanje je pocelo na 7 stepeni  a zavrsilo na 2 stepena (po meteorologu sa radija..)..mozda je to....
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

VaskoGM

Quote from: Djole on March 05, 2016, 12:05:38 am
Yagodinac> dark uzeti istu noc, odmah nakon light frejmova...snimanje je pocelo na 7 stepeni  a zavrsilo na 2 stepena (po meteorologu sa radija..)..mozda je to....

Nema sumnje da je razlika u temperaturi odgovorna. Darkovi jednostavno ne odgovaraju prosecnom nivou suma na lajtovima. 5º razlike je previse za nivo suma.
Cim dark nije potpuno odgovarajuc, napravi vise stete nego koristi  :(
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

kruska

manje vazno slika je odlicna!
🌠

Luger

Odlicne su Plejade i ovako. Valjda ce novi pokusaj biti jos bolji.
Jedino, ne znam kako praviti Darkove pri tako velikoj temeraturnoj razlici, ako su oni krivi?
Cini mi se da sam negdje procitao da je najbolje raditi jedan lajt , pa jedan dark, za nehladjeni dslr . Smaranje!  >:(

Djole

istražujći dalje moj problem sa stakiranjem,napravio sam jednu inspekciju fajlova i primetio sam ove horizontalne pruge na Light frejmovima.Naravno,da bih ovo video morao sam u PS-u da Levels povučem ekstremno na levu starnu.Ima li neko ideju šta bi to moglo da bude?
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

Djole

problem je ostao isti kod fotkanja Pelican magline...Ovo je stack 24 x 300s, samo light frejmovi....ima li neko ideju?
pozdrav
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d