• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Fokuser 2,5'...i ostalo:)

Started by Polare, June 13, 2016, 04:48:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Polare

Pozdrav svima!
...nakon pređenih 1331,2 Km (čak sam i metre brojio ha ha ha) i vožnju po autocesti sam prebacio u mod 'slalom' radi izbjegavanja raznih rupa.Ipak na stražnjem sjedalu se nalazio on-veliki,crn,od carbona!
Iako sam sve prije vidio morao sam ponovo otvoriti pakovanja da još jednom bacim pogled na svu robu RC 10' ;D

Fokuser je Moonlite 2,5' s DC motorom i komandom koja se može kontrolirati i preko PC (Ascom).Naravno fokuser je crne boje to je pod obavezno kao i ostalo.
Zatim je onaj veči paket gdje sam se gubio sve to raspakirati od one folije s zračnim jastucima!
....ostalo se vidi u fotkama




Yagodinac

Čestitke...  ;D
Koliko iznosi otprilike ravno polje bez flattner-a? I da li misliš da bi npr EQ6 nosila tako nešto za astrofoto?

vlaiv

Cestitke!!!

I mene interesuje flat field, al za 8" model, ne znam koliko se razlikuje od 10"

Negde sam procitao da bi do 21-22mm dijagonale trebalo da je sasvim ok.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Luger


Polare

Hvala svima-nadam se da ču znati upotrjebiti ovakvu optiku 100% !

@Yagodinac-Kaže ovako:The Ritchey-Chrétien telescope with 254 mm aperture is designed for full illumination of the "35 mm format" (24 x 36 mm). For cameras with a small sensor, particularly most CCD cameras, no field flattener is needed. For cameras with a larger sensor we recommend the use of a field flattening lens.
RC10' sa svojih 14-15 Kg je malo pretežak za EQ6

@vlaiv-Ima raznih opcija  za Focal reducer i za Flatener.Novi modeli su na tržištu.
Ja ima ovaj 'Astro Physics CCD tele compressor CCDT67 - 0.67x Reducer ' imaš isti takav ali jeftiniji od Teleskop-Express .Zatim još jedan od TS-a ali samo korektor.

@Danijel-znaš da mora sve biti crno  ha ha ha
@Luger- potpuno se slažem s tobom,pa makar bio ljubičaste boje ;)

...ima jedan lik koj je testirao razne reduktore/flatener na ovakvoj optici ako nađem link postavim ga kasnije.

vlaiv

Da, video sam te reduktore / korektore. Ovaj novi koji je TS izbacio mi jako lici na taj AP CCDT67, izgleda da su malo kopirali, al nema veze jeftiniji je :D

Da, pise i za 8" da osvetljava full frame, al me interesuje velicina cipa bez ikakve korekcije, negde sam citao da KAF8300 moze bez korektora - to bi mi odgovaralo posto sam bacio oko na ASI1600 hladjeni koji je tu negde po velicini.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Polare

June 13, 2016, 10:01:26 pm #7 Last Edit: June 13, 2016, 10:06:54 pm by Polare
Ovo je link gdje su neke probe s različitim reduktorima:  http://interferometer-tests.blogspot.hr/2013/06/2542000-10-ritchey-chretien-gso.html
Pogledaj na Astrobin-u fotke od frenda 'Francesco Di Cencio'  fotka s RC 10'+ Magzero MZ9
Znam da je bio koristio na RC8' +Telecompressor AP CCDT67 0,67x s kamerom Qhy9....treba probati !



gilecais

Svaka cast Polare.Artiljerija ti je sve mocnija i mocnija iz meseca u mesec.Pozdrav od  Gilecaisa. :)

Polare

Tnx. gilecais ;)
Mislim da je ovo dosta....nema više kupnje optike (ok,jedino ako ne naletim na dobru cijenu npr. APO AS 160/1050mm s lečama FPL-53) fotka dole.Ima puno lijepih igračka u dučanu ;)

ili Goliath  Acro 210/1200


Moram se pozabaviti završnim radovima oko oservatorija


gilecais

Postovani Polare!
Ne da ima lepih igracaka u tom ducanu,ako bih ja usao u taj ducan mene bii udarila srcka od uzbudjenja.Mozda je zato bolje da ne idem u takve prodavnice opasne po zdravlje.Pozdrav od Gilecaisa.

VaskoGM

Polare, čoveče, sve čestitke... predobaaar skop, a moonlite je tek!!!  ;D
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Darchy

Brutalan setup, svala čast brale.
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D