• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Reklamiranje teleskopa

Started by sashastar, July 24, 2005, 11:31:50 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

 Da li mogu dobiti strucno misljenje o kvalitetu teleskopa koji su se
reklamirali u Astronomiji br.14 (casopisu) na zadnoj stranici korice

Ovo ne pitam samo zbog sebe vec su me i drugi pitali i neznam sta da im kazem
Ja imam svoje misljenje ali mi treba strucno objasnjenje a ovde
hvala bogu ima strucnjaka.

U napred hvala  :)





Sich

 Ti teleskopi su se pojavili i na letenci, na kampu

Ali moram da kazem dase nisam preterano interesovao za njih, tako da stvarno ne mogu da kazem nista o njohovom kvalitetu.

Ali da se razumemo, ako se pogledaju cene i na njoh dodaju standardne dopune poreza, zarade... moze da se vidi da to i nisu toliko velike cene s obzirom da nema konkurencije na nasem trzistu (tj ni ne postoji trziste :) ). iz toga moze da se izvuce poneki zakljucak

ono sto sam primetio da se na srednjem modelu koristi ista montaza (izgleda skoro identicna koliko sam mogao da primetim na brzaka) kao i na 4" optisan teleskopu sa kojom se poprilicno zezao na messieroovm maratonu ove godine, ali moram da kazem da montaza nije katastrofalna, samo malo nekvalitetnije odradjena.

a za same telekosope i dunno...
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

 Sve u svenu poludobro ili polu jadno ----hvala ti i za ovo misljenje  :)

Voleo bi ako neko ima sa ovakvim teleskopima iskustva neka nesto kaze


stefan

Quote from: "Sich"ono sto sam primetio da se na srednjem modelu koristi ista montaza (izgleda skoro identicna koliko sam mogao da primetim na brzaka) kao i na 4" optisan teleskopu sa kojom se poprilicno zezao na messieroovm maratonu ove godine, ali moram da kazem da montaza nije katastrofalna, samo malo nekvalitetnije odradjena.



montaza katastrofa

gucic

Zavisi koju montazu imas. O ovome mozemo da raspravljamo u "astronomska oprema i posmatranja".