• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

magnetno polje

Started by asteriks, November 20, 2016, 01:05:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

asteriks

Izviljavam se na ovakvom laičkom upadu, ali došao sam na ideju kako bi moglo da funkcjoniše magnetno polje zemlje.


Kada je nastao mesec, zemlja je bila pogođene drugim nebeskim telom u trenutku sudara, s obzirom da je središte nebeskog tela gušće, pomeranje istog ka mestu sudara je neminovno.Tako je najgušći deo jezgra zemlje pomeren iz centra zemlje i već je poznata teorija da se kreće brže od ostatke sada ovako pomereno osciluje.Te oscilacije ne samo da izazivaju formiranje magnetnog polja već i tektonske promene.

Moja hipoteza predviđa da se pomoću, kroz određivanje postepenog udaljavanja meseca kao i preko brzine mesečeve rotacije koja bi u trenutku odvajanja meseca od površine zemlje bila relativno podudarna sa tačkom oscilacije odnosno mestom gde je jezgro najbliže površini, može odrediti tačan položaj jezgra unutar zemlje odnosno njegov decentrizam.Ova kretanje zemljinog jezgra bi se moglo koristiti za predviđanje tektonskih promena.

Ako posmatramo pomeranje zemljine ose odnosno periodičnost iste po meni može se zaključiti da postoji određena oscilasija mase u sreištu iste , plastično poređenje, kao čigra koja se zaustavlja stom razlikom što je čigra na zamlji izbačena iz ravnoteže pa je pod uticajem gravitacije zemlje,dok je zelja izbačena iz ravnoteže udarom drugog nebeskog tela a oscilatorno kretanje jezgra se manifestuje kao pomeranje ose rotacije.


Izvinjavam se za ovakvo nabacivanje ideja, naročito zbog mog laičkog pogleda na stari.