• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Stiglo prasence - krnje izdanje :(

Started by vlaiv, July 26, 2016, 05:08:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bratislav

Samo par napomena jer sam malo u zurbi, juce dosao sa Letenke a sutra opet putujem.

Prvo, Roddier nikada nece pokazati bolji rezultat nego sto je u stvarnosti (ok, SKORO nikad, ali verovatnoca je izuzetno, izuzetno mala). Ako je defokus bio dobar (ni premali ni prevelik, nego bas potaman, sto bih rekao da je bio slucaj iz slika to jest negde 150-200 piksla +/-), rezultati su sasvim, sasvim pouzdani i nema potrebe za daljim zezanjem. Sigurno ne sa vestackom zvezdom jer to unosi sfernu aberaciju.
Drugo, rezultat je vrlo dobar, stavise odlican. RMS od lambda/25 je zaista za svaku pohvalu. Kinezi su sve bolji i bolji, i ne mogu a da ne skinem kapu. Posteno, dva hiperboloida bi od neke renomiranije kuce kao AstroPhysics npr kostali barem 10x vise.
Prema tome, prestani da lupas glavu oko kveliteta, nego se baci na kolimaciju i mehaniku (kako da drzis kameru perfektno ortogonalnu), i pocni da stekas astrofotke!

Bratislav

vlaiv

@Bratislav
Hvala na napomenama!

Da, defokus je 250px, oko 26-27 lambda, ako se ne varam, mislim da je u preporucenim granicama.
Znaci od ovog teksta mogu da zakljucim da je Strehl 0.94+ . Koliki je tacno nije ni bitno kao sto kazes, ako je ovoliki ili veci od ovog ja sam zadovoljan :D

Da, sad je na redu fotkanje, vec sam radio neka inicijalna snimanja, zvezde su tackice preko citavog polja (doduse malog, tek treba da nabavim ozbiljniju kameru koju sam namenio da ide u paru sa ovim instrumentom kao primarna kamera). Jedino naravno sto sad treba da guram je pristojan SNR, sto ce biti tesko iz crvene zone.

Cim nadjem vremena da pristojno obradm ovaj inicijalni matrijal (nece biti bas jednostavno, shum ubija), postavljam na forum.

Zahvaljujem jos jednom na komentarima!
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Sekula

Quote from: vlaiv on August 01, 2016, 03:46:17 pm
@Bratislav
Hvala na napomenama!

Da, defokus je 250px, oko 26-27 lambda, ako se ne varam, mislim da je u preporucenim granicama.
Znaci od ovog teksta mogu da zakljucim da je Strehl 0.94+ . Koliki je tacno nije ni bitno kao sto kazes, ako je ovoliki ili veci od ovog ja sam zadovoljan :D

Da, sad je na redu fotkanje, vec sam radio neka inicijalna snimanja, zvezde su tackice preko citavog polja (doduse malog, tek treba da nabavim ozbiljniju kameru koju sam namenio da ide u paru sa ovim instrumentom kao primarna kamera). Jedino naravno sto sad treba da guram je pristojan SNR, sto ce biti tesko iz crvene zone.

Cim nadjem vremena da pristojno obradm ovaj inicijalni matrijal (nece biti bas jednostavno, shum ubija), postavljam na forum.

Zahvaljujem jos jednom na komentarima!


@Bratislav
Hvala puno na komentaru rezultata!

@Vlaiv
Sta drugo reci, nego - srecno sa instrumentom i puno lepih trenutaka! :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Luger

Srecna prinova Vlaiv! Mocno izgleda!