• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Medijska podrška astronomiji

Started by Djorvoz, December 23, 2005, 07:16:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gucic

Quote from: "eyej"a da li je moguce teleskopom videti ove satelite!? A ne kao tacke, vec nesto malo vece..?


Tesko. Mozda ISS ali ti treba jako uvelicanje i ludacka sreca u pracenju. Video sam jednu fotku (da li je uradjena webcamom, ne secam se) ISS ili MIR-a. Nije losa. Ja volim da pratim avione, preko dana. Svasta moze da se vidi.

gucic

Quote from: "Sich""Precizan broj operativnih satelita nije moguće tačno utvrditi zbog tajnih vojnih satelita koji nisu nigde zavedeni i koji službeno "ne postoje", ...>>>... "

jel neko video ovu formaciju?


Hmm, nemojte me drzati za rec ali mislim da su momci iz ADRB letos na Tari i videli, a i uslikali ovu formaciju. Cini mi se da su napravili animaciju kretanja satelita u gif.-u.

Sich

Quote from: "gucic"Najbolje da prekines sa pisanjem. Uradis li to, letis sa foruma :lol: .


potpuno se slazem :D
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

marino

Quote from: "sashastar"Marino to sto ti nazivas moje pisarije clancima to su najobicnije vesti.

Medutim mislim da u tome bas nisam uspeo tako da cu verovatno
prekinuti sa takvim topicima i postovima.


sasastar,
ma vijesti su vijesti..pa i moji su clanci slicni, istina nikada nisam preveo neki clanak i objavio ga kao "moj", kada uhvatim vremena (a vjeruj da je to jako malo u odnosu na ono sto bih ja htio) i naletim na dobru informaciju ja ju pregledam na nekoliko lokacija, na nekoliko izvora i na nekoliko nivoa "opsironosti"..tada ide slaganje vlastitog teksta u sto se ukomponira prijasnja iskustva i informacije, te visestruka provjera informacija...vidjeti ces da u gotovo svakom mom clanku imas i neku vrstu "osobnog promisljanja" sto to zapravo znaci (primjerice kada uragan zatvori svemirska postojenja na floridi ja na to ne gledam kao na stupanj mozebitnoh ostecenja postrojenja, vec kao na izliku amerikanaca i nase koji su dobili poklon jer sada mogu lagati kako ce shuttle kasniti koji mjesec vise zbog toga sto nije istina..itd)

ti si vec usao u problematiku i ne bi ti bio problem pisati clanke "sa razumijevanjem"..s druge strane i ovako prevedni clanci itekako su dobrodosli ovdje...dobar dio ljudi ne komentira i ne ucestvuje aktivno u radu newsa, foruma...ali itekako cita sto se pise..

samo nastavi i probaj pisati clanke...sto mozes izgubiti, a dobitak je veliki (covjek bude sretan svojim doprinosom)

m
Vidulini Observatory


Sich

Quote from: "gucic"

Ja volim da pratim avione, preko dana. Svasta moze da se vidi.


Sta, na primer?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sasa

Quote from: "sashastar"Medutim mislim da u tome bas nisam uspeo tako da cu verovatno
prekinuti sa takvim topicima i postovima.


Ma kakvo prekidanje. Te vesti su odlicne.
Inace, evo da obnarodujem, jedna stranica sledece Astronomije ce biti ispunjena tim Sasinim vestima.

sashastar

Sasa sve je uredu nema da brines.
Mene samo brine forum sto se tako sporo razvija.
Bio sam izracunao da za mesec dana bilo oko 150 postova a polovina
su bila moji a novi clanovi samo ih  malo nesto interesuje i gotovo.
A mnogo starih clanova su se izgubili.
Svaka cast izuzecima.

sashastar


vanillasky

Sasa da li je informaciji bitno na kom se mediju emituje ?

vanillasky

Pitao sam jer ocigledno postoje astronomi ( ne znam da li su priuceni , amateri ili misle da su doktori ) koji se ogradjuju od nekih medija jer svojevoljno misle da to mesto nije prikladno za takve informacije. ( ne znam samo odakle im ta ideja i sa koje visine to oni gledaju kad misle da  su ljudi oko njih bas toliko prosti pa ne zasluzuju da dodju do neke informacije ) Mislim da smo svi svesni koliku mediji danas imaju ulogu u prosledjivanju informacija a negledamo svi B-92 ( ili je mozda tako ? sumnjam :) )


Posle Vaseg komentara idem dalje...

gucic

Quote from: "Sich"
Quote from: "gucic"
Ja volim da pratim avione, preko dana. Svasta moze da se vidi.

Sta, na primer?


Neki detaljcici...sve zive aviokompanije, razni modeli aviona...