• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teleskop Meade 8-inch LX200GPS UHTC

Started by sermilan777, November 04, 2016, 11:15:39 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sermilan777

November 13, 2016, 08:10:46 pm #15 Last Edit: November 13, 2016, 08:37:23 pm by sermilan777
                   Ljudi, terate me da činim jeres, rasturati ovakvu spravu! Vidim da ima interesenata za tubus, ali hajde da vidimo imali interesenata za Tripod, Computer Control Panel, Motorizovanu montažu sa GPS-om, 8x50 Viewfinder, 4-Speed Zero Image-Shift Microfocuser. Ali opet, to su komponente koje su utrimovane da se kontrolišu sa kompjuter panela! Evo i kratke specifikacije uredjaja:

      8" f/10 LX200GPS Specifications
Optical design .............................................Schmidt-Cassegrain
Clear aperture..............................................203mm (8")
Focal length ................................................2000mm
Focal ratio (photographic speed) ......................f/10
Resolving power ..........................................0.56 arc sec
Coatings ....................................................Meade EMC Super Multi-Coatings
Mounting ...................................................Cast-aluminum, double-tine forks
Gears ........................................................5.75"-dia. worm gears, both axes
Periodic Error Correction ................................Both axes
Alignment ..................................................Altazimuth or equatorial w/optional wedge
Pointing Precision ........................................2 arc-minutes in GO TO mode
Slew Speeds...............................................1x sidereal to 8°/sec in 9 increments
Maximum Practical Visual Power.......................500x
Optical Tube Size.........................................9.1"Diam. x 16"Long
Autostar II System.......................................10 processors arranged in a Distributed Intelligent Network Architecture to
                                                                               facilitate parallel task management. Flash Memory 3.5MB reloadable, Database=145.000 objects 
Power .......................................................8 C-cell (user-supplied) batteries  or optional 12v power supply
Tripod .......................................................Variable-height field tripod
Accessories ................................................8 x 50mm viewfinder
1.25" diagonal prism
Super Plössl 26mm eyepiece
4-speed zero image-shift microfocuser
16-channel GPS receiver
True-level electronic sensor
Net telescope weight .....................................46 lbs.
Net tripod weight..........................................20 lbs.

sarajevo

Slazem se da je steta raspariti ovo cudo

sermilan777

Alane, svaka čast druže, veliku si istinu izrekao.

Darchy

Uh, dobro razmisli da li ćeš da "rastaviš" taj teleskop. To je namenski mount i gotovo da je neupotrbljiv bez tog tubusa.
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Maki

Slažem se, bila bi katastrofa da se ovo rastura.
Šteta što se oglas nije pojavio malo ranije, ja sam letos pazario svoj Evolution 8. Ovo je, doduše, malo teža konfiguracija (Meade tubusi su teži od Celestronovih).
Alkaid 12, C8, Takahashi FC 100 DF, Borg 71FL, Lunt 80 DS

Flickr  https://www.flickr.com/photos/158467440@N03/

https://www.astrobin.com/users/BGazing/

sermilan777

Dakle još jednom da definišem, posle male i konstruktivne diskusije zaključili smo da je ipak na prodaju kompletan, kompjuterizovani teleskop Meade 8-inch LX200GPS sa dosta izmenjive optike i filtera (navedeno u početnom postu), zadnja cena 1.600 eura.
Mislim da je ovo izvrsna ponuda za nekog ko želi malo ozbiljniju astronomsku opremu. Ponuda je otvorena, nema žurbe.

poz. M.

sermilan777

           Da bi ponuda bila kompletna, prilažem i fotke Ekvatorijalnog postolja koje takodje ulazi u navedenu cenu. Znaći sve gore navedeno plus EQ montaža za 1.600eura.

sermilan777

Konačno, ovaj lepotan je dobio novog vlasnika, sa Zlatibora se preselio u Vojvodjansku ravnicu. Nadam se da će novom vlasniku, pravom zaljubljeniku u planetarnu fotografiju pružiti istinsko zadovoljstvo kao što je i meni.

poz. M.

Maki

bravo. neko sa foruma?
inače, novom vlasniku (ako je ovde) preporučujem da mi se javi na PM jer ću možda imati viška grejanog dew shielda za sct od 8 inca...
Alkaid 12, C8, Takahashi FC 100 DF, Borg 71FL, Lunt 80 DS

Flickr  https://www.flickr.com/photos/158467440@N03/

https://www.astrobin.com/users/BGazing/