• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

FITS za obradu

Started by Kenza, November 03, 2016, 09:24:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kenza

U ovu temu ću povremeno postavljati linkove za FITS fajlove za obradu. Slobodno skidajte.  :)

Evo prvog:

https://www.dropbox.com/s/rmn5n3nql0pz1f1/Pelican%20Nebula%20Drizzle.fit?dl=1
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Kenza

U pitanju je Pelican Nebula, a korišćen je samo H-alpha filter.

Exp. je 30 x 10 min

Urađen je alignment, stacking i drizzle integracija u Pixinsight-u.


Većina FITS koje budem postavljao će biti ovako pred-procesuirani ali ako neko želi mogu postaviti i potpuno sirove frejmove.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Luger

Kenza, hvala!
Pelikana sam pokusao da obradjujem, samo je fora sto ne znam sta bi mu radio osim malo levels, curves i skidanja suma.

Meni je i ovako fantasticna fotografija.

Kenza

Postavljaću naravno i LRGB i Narrowband samo da ih iskopam sa eksternog harda. Cilj mi je da napravim neku vrstu skladišta odakle ljudi mogu da skidaju sirove radove i da ih koriste u cilju  učenja obrade.

Jeste da nema boja ali H-alpha nekad može da bude lep izazov za obradu. 
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

kruska

November 06, 2016, 08:31:57 pm #4 Last Edit: November 06, 2016, 08:49:55 pm by kruska
 ;D kenza mislim da je vreme da predjes na photoshop
daj I ostale kanale da se stvarno igramo,
-Ha- bez ostalih je kao igrati se kosarke bez kosa... sa loptom naravno
🌠

Kenza

@ Kruska

Pa ja sam prvo i počeo sa PS-om pa prešao na Pix. Da se vratim nazad? :-)

Evo jedne slike od prošle godine. U pitanju je LRGB Crescent Nebula. Frejmovi su potpuno sirovi, ništa nisam radio na njima čak ni stakiranje. Svaki frejm je od 5 min na -15 stepeni.

https://www.dropbox.com/s/8fwg3a3nkc50nlk/Crescent%20Nebula%20LRGB.rar?dl=1
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

kruska



slika je /slicna/  kao i slika na sajtu. ali bez Luminosity tu mi je ispala malo preostra.
tako da hvala na domacem radu/....
🌠