• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Planetarna maglica PK 136+4.1

Started by Polare, August 04, 2017, 02:17:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

Još malo igranja oko postavki u PHD2,bolje balansiranje opreme,samo mi preostaje kontrola usjeveravanja.
Uzimam pauzu jer ovo je ludo koliko je toplo preko noči..nastavak sljedi :)

PK 136+4.1
RC 10' (2000mm)
Atik 414 Ex, -10'C
Exp. H-alfa /12 Nm/ 7x600'
       O III /12 Nm / 3x600'
dark-bias,bez flatova!


dejravian

Bravo Zlatko , sa ispucanim flatovima bilo bi kristalno nebo :o , čekamo tvoje nove fotke
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55

kruska

Svidja mi se slika. Koje je magnitude objekat ? Cisto me zanima kolika ti je mala LP ?
🌠

VaskoGM

Vrlo tezak objekat! Svaka cast za ovo sto si uspeo da izvuces!
Od onih je objekata gde valja zdruziti sto je moguce vise ekspozicija iz razlicitih noci, a u sustini nikad ih nece biti dovoljno...

Mozda se za definiciju strukture unutar mehura treba vise usredsrediti na ekspozicije dominantnijeg OIII signala ove magline, a Ha signal naknadno dodati kao slag na tortu kada ga sakupis dovoljno?
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Polare

Hvala svima  ;)
Magnituda objekta kaže 15.50
Svakako za ponoviti ovaj objekt ali trenuto je Mjesec taj koj neda :( Bilo bi super 4 noči za svaki kanal !
Pošto je i dalje pretoplo i Mjesec koj izgleda kao neki svemirski reflektor morat čemo se strpiti.

Yagodinac

Pa ako ideš sa filterima uskog opsega onda je Mesec potpuno nebitan - to je jedna od prednosti astrofotografije sa CCD kamerama. Snimaš RGB normalno na tamnom nebu, a H-alfa i OIII kad je mesečina  8)
BtW maglinica je kao bombona. Ako je 15mag onda bi na ovoj površini to bilo potpuno nemoguće za DSLR, dobro je da bar znam da ne pokušavam bezveze.

Polare

Ima još jedna interesantna Planetarna maglica u blizini (to bi stalo s APO 130+ Moravian) Naravno poželjno(obavezno) s mono kamerom + filteri!

Luger

Svaka cast Polare. A jos kad uradis ove ekspozicije kao sto pise, bice za APOD.  :)