• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teska odluka, pomozite!

Started by dulef90, January 04, 2006, 07:05:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dulef90

Eto sad, opet sam u dilemi :verysad:  i molim sve strucnije clanove foruma da mi pomognu! HVALA UNAPRED!!! :wink:
Trebalo bi da radim nesto od sledeceg:

1. da kupim telefotoobjektiv MC Rubinar 10/1000 sa Teleconverter-om (kao Barlow lens koje uvelicava 2 puta); ova stvarcica ima ziznu daljinu 1000mm, aperturu od 100mm, a radi se o Maksut-Cassegrain optickom sistemu, ima garanciju od godinu dana, ruske proizvodnje, a KOSTA 210 EVRA (u sta je uracunata i cena isporuke!); za vise informacija pogledati sajt: http://www.rugift.com/photocameras/rubinar_1000_lens.htm ;
ide uz tri filtera, a veoma je koristan i u obicnoj fotografiji, kako u astrofotografiji;

2.da kupim ono cuveno ahromatsko socivo 127/1200 od Kisa (po ceni od oko 350 evra) i da pravim ono sto sam rekao da cu da pravim.

SAMO VAS MOLIM DA OBRATITE PAZNJU NA CENE I MOGUCNOSTI I NAPOMINJEM DA JE PRVA OPCIJA APSOLUTNO PRECIZNO (FABRICKI) SKLOPLJEN SISTEM, A DA JE DRUGA OPCIJA OBJEKTIV KOJI TRAZI CEV I CELOKUPNU IZGRADNJU!!!

Hvala. hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala... :wink:  :D  :D  :D  :D  :D  :D :D  :D  :D  :D  :D  :D :D  :D  :D  :D  :D  :D:D  :D  :D  :D  :D  :D :D  :D  :D  :D  :D  :D: D  :D  :D  :D  :D  :D :D  :D  :D  :D  :D  :D

PS_ Uskoro cu imati novu EQ-2 sa motorom :wink:  :!:

Maxscope

Nije prvi put da te ne razumem.
Bilo bi u redu da si u nedoumici izmedju kupovine dva teleskopa pa da ti neko pomogne u uporedjivanju i karakteristikama ta dva teleskopa.
Ali ti hoces da biras izmedju dve razlicite stvari, leca za refraktor i fotografskog objektiva.
Onda kakvu pomoc oko toga zapravo trazis od clanova foruma?

dulef90

Pa da li je bolje kupiti i raditi sa telefotoobjektivom ili sa teleskopom?! :x

mravic

Lajos je jedan takav objektiv preradjivao i koliko ja znam imao dosta problema da namesti dijagonalno ogledalo zato sto fokus prilicno kratko viri napolje. Morao bi da se zadovoljis da gledas samo objekte na horizontu a u zenitu bi morao da posmatras lezeci ili uz pomoc joge. Mada mi se onaj Lajosev svidja. Takav objektiv ima i Nedeljko iz Novog Sada pa pitaj njega dali je zadovoljan.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk