• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Uticaj Meseca na coveka.Sta mislite?

Started by stefan, January 04, 2006, 07:30:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stefan

Sta mislite o tome.Da li verujete u to :?:
                       :roll:

sashastar

Da ima uticaja ali na parenje kornjaca za vreme punog Meseca.

stefan


Djorvoz

Kakvo pitanje takav i odgovor.
Ne vređaj našeg najuglednijeg člana! :x

Skyw@lker

Cini mi se da mi se malo vise pije pivo kada je pun Mesec, mada jos nisam siguran da li je bas to u pitanju....
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

Ljuti se Stefan moracu da budem ozbiljan  :wink:
Na mene recimo pun Mesec ima veoma mnogo uticaja.
Odmah mi se dize (dvogled prema Mesecu)  :)

sashastar

Mesec ima veliki uticaj na biljke, zivotinje i na coveka, tj. na razlicite dogadjaje ili pojave koje se desavaju na Zemlji. Poznato je da Mesec i Sunce svakodnevno izazivaju plimu i oseku u morima i okeanima, zatim da podizu i spustaju nivo vode na planeti. Takodje, Mesec deluje na protok, koncentraciju i nivo vode ili tecnosti u organizmu. Posebno ima veliki uticaj na regulaciju tecnosti i vode u organizmu coveka, kao i na psihocko i dusevno stanje kod coveka, narocito na njegove snove i na njegovu neurofiziolosku strukturu. Mesec takodje utice na razvoj ili na rast svih organizama, on odredjuje izgled flore i faune.

Od izuzetnog znacaja je dobro poznavati Meseceve faze - mene, pre nego sto se zapocne neka lekarska ili zdravstvena i hiruska intervencija, zatim pre nego sto se zapocne neka velika akcija (licna ili drustvena, masovna).

Mesec upravlja zenama, psihickim i dusevnim stanjem, Utice na snove, raspolozenje, emotivno izrazavanje i na senzualnost. Podstice hipersenzitivnost, mastovitost, intuiciju, iracionalnost, fantazmicnost. Posebno naglasava jak materinski instinkt, emotivnu privrzenost majci, porodici, domu, zenama, tradiciji, naciji ili narodu. Utice na plodnost i na menstrualni ciklus kod zena. Pun mesec ima veliki uticaj na psihicko i emotivno stanje kod zena, a mlad Mesec ima snazan uticaj na psihicko i emotivno ponasanje kod muskaraca.

Dali si sad zadovoljan Stefane  :grin:

stefan


Miranda

Quote from: "sashastar"Odmah mi se dize (dvogled prema Mesecu)  :)



HAHAHA.....E ova ti je strava....i meni se dize kad je pun Mesec....raspolozenje,naravno.... :lol:

vanillasky


Sasa

Na kakav uticaj mislis? Na primer, na mene i komarac ponekad utice, recimo nervira me njegovo zujanje i svrbi tamo gde me ujede. Velike svadbe takodje uticu na mene, jer ispred moje zgrade prolazi kolona automobila i pravi nesnosnu buku.

Na kakv uticaj mislis?

eyej

Ljudi, obzirom da se Mesec svakim danom udaljava od Zemlje, sta vi mislite, za jedno 10000 godina, kada se skroz odvoji, kako ce to uticati na ljude!? :D
Inace, nisam cuo da, kada se ide na neku operaciju, hirurzi gledaju u kojoj je fazi Mesec.. :D A da utice na zene.. mislis..ono, kao romantika!? 8)

stefan

Mesec privlaci vodu iz naseg tela,a to mora da utice na nas. :roll:
(kratko i jasno).

sashastar

Jeste ako neznas da plivas udavices se  :wink:

Sasa

Čime to Mesec privlači vodu iz našeg tela? Svojom gravitacijom? Treba znati da snaga gravitacije zavisi od mase oba tela. Masa vode u našem telu je zanemarljiva da bi Mesec na nju uticao.