• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

amaterski dvogled

Started by mravic, January 06, 2006, 01:18:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Prodajem polovan dvogled  Breaker JL 4070.
12x60
vidno polje 6,4 stepena.
cena 3000 din+ptt
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

andromeda 2

Daj nam jos nekakve karakteristike dvogleda. Kakva su mu sociva (premaz), da li je objektiv crven (tj. los ili ne), ima li ulaz za kacenje na foto stativ, ako znas koliki mu je eye relief itd.

mravic

Dvogled sam platio oko 60 eura pre koju godinu i sa njim sam poceo da se bavim osmatrackom astronomijom i upoznavanjem neba.
Jeste da ima crveni premaz i da je verovatno kineske proizvodnje i da nije neki kvalitet ali za samo posmatranje je odlican jer ima veliko vidno polje i veliki precnik sociva a malo povecanje. Sa njime sam nasao vise od polovinu M-ova i za jednog pocetnika je idealan. Nije pretezak i ne treba mu postolje.
Imam ja i TENTO 20x60 koji je mnooogo kvalitetniji ali je problem sto mi je povecanje veliko da bi nesto gledao bez postolja. I kad ga usporedim sa ovim drugim uvek sam mnogo vise koristio ovaj kineski.
Ako je neko zainteresovan i za TENTO moze ali ne po istoj ceni.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

andromeda 2


mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

mravic

Pala cena dvogledu na 2500 dinara.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sekula

Oglas je stariji vise od godinu dana - LOCK
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |