• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija vs. Bog

Started by Cassiopeia, May 30, 2004, 10:28:08 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Blagoje

 Abelar,

ja sam samo pitao: "Ima li ko pismeni dokumenat da bilo kojua vera zastupa Boga na Zemlji".
Nema!
Ljudi (pojedinci) su prisvojili to pravo!
Zasto?  

abelar

 ja sam navela primjer sunca,neko ga je "postavio" na to mjesto,mjesec i planete za koje znamo sve plovi u svemiru.Covjek vozi auto,avion,voz brod pa ne moze uvijek da upravlja a toliko planeta medju njima i zemlja plove po svojoj putanji i ne dolazi do sudara te vrste;osim toga,za to postoje dokazi u svetim spisima,posto je vec rijec o tome i zbog toga se raspravlja.

abelar

 da bi shvatio odgovor na to pitanje prvo moras shvatiti Boga ili bar njegova svojstva.
Bog nije covjek da daje pismene dokumente niti mozes s njim tako praviti ugovor kao s covjekom.Nisam ja tebi tek tako opisivala njegove dokaze,primjer sunca,vjetra i ostalog.Ako ne mozes gledati u ono sto je on stvorio kako ces gledati u njeg a tek dopisivati se snjim.
Boga moras prvo spoznati i onda ces shvatiti kako su ljudi dobijali objave i zaduzenja.Prije su Boziji poslanici bili taj "dokumenat" kojeg ti trazis ali posto danas od njih niko nije ziv,ostao je jos jedan dokaz a to je najmladja sveta knjiga,zadnja objavljena cijelom covjecanstvu.

U njoj svako slovo ima svoju brojcanu vrijednost koja je u cijeloj knjizi i u svim mogucim kombinacijama djeljiva sa brojem19.Pokusaj da napravis to.Ljudi su dosta raspravljali o tome i cak potpuni ateisti se slozili da tu ima neka visa sila a samim tim sve sto je napisano tu je tacno i to su Bozije rijeci prenesene preko onog koga je on zaduzio za to a kad procitas to vidjeces i odgovor na svoje pitanje.

Tebe mozda zanima zasto postoji toliko vjera a jedan Bog,zasto se ljudi dijele i tu ti mogu odgovoriti da su ljudi tu sebi uzeli za pravo da svako pripovijeda nesto drugo a zna se izvor svega i samo je jedan ali danas postoje i oni pojedinci koji tvrde da su i oni poslani od Boga,zaduzeni za ovo,za ono,sekte...

Voljela bih da se   neko drugi ukljuci u ovu diskusiju sa svojim razmisljanjima,cudi me da ti niko nije nista odgovorio,na tvoja ranija pitanja.

Maxscope

 Pa niko nije odgovorio na Blagojeva pitanja iz prostog razloga sto ga niko ne shvata za ozbiljno.
Lako je na Internetu raspisati nagradu od 50.000 evra i pri tome ostati bezbedno sakriven iza pseudonima.
Evo i Ja raspisujem nagradu od 250.000 evra onome ko mi da pismeni dokaz dobijen od vanzemaljaca da oni zaista postoje.
Pravila:  
1. Dokaz mora biti overen potpisima vanzemaljaca.
2. Fox Moulder ne moze da konkurise za nagradu.

To sto je Blagoje napisao i to sto trazi je u krajnju ruku apsurdno, i nadam se da on to sam uvidja.
Sa druge strane meni bas nije jasno da Blagoje koji negira postojanje Boga u isto vreme direktno priznaje da postoji PRAVO na zastupanje Boga???
Je li ovo jos jedan apsurd, lapsus ili nesto trece sto ne bih javno napisao.
Ja se ne slazem da je iko prisvojio to pravo zastupanja Boga.
Bog nije SOUR (Slozena Organizacija Udruzenog Rada) pa da mu trebaju zastupnici, advokati i cinovnici i administracija.
I ko je uopste prisvojio to pravo?
Sustina je da je Blagoje postavio svoja pitanja na pogresnom mestu. Mnogo bolje odgovore bi dobio ako bi ih trazio od svestenika u crkvi, sinagogi ili dzamiji. Ipak su svestenici mnogo uceniji i kompetentniji za takva pitanja.
A znas sta je najbolje.....odgovori bi bili besplatni.
Pozdrav.

P.S.
Mene mnogo vise interesuje ono sto je napisao SrdjanP, da je "nauka pokazala da Bog nije nikada postojao"???!!!
Hajde Srdjane malo bolje to obrazlozi. Kako je to nauka pokazala?
   

Blagoje

 Kad sam raspisao nagradu znao sam da nigde ne postoji takav dokaz - da su to pojedinci, jos pre 14000. godina polako poceli da uvode Bogove za sve ono sto nisu znali prakticno-naucno da objasne.

Procena da ja ipak verujem u nekakvog Boga je potpuna pogresna - jer ja znam sta je Bog!!!

O tome sam razmisljao, citao procitao preko 370. knjiga iz 11. naucnih oblasti, plus psihologiju, religiju, filozofiju i na koncu resio mnoga zagonetna pitanja.

Prvo sam napisao i objavio knjigu "SUDNJI DAN" koja se temeljito bavi zagonetkom koja se provlaci kroz 12. monoteistickih religija u Svetu, osobito u Bibliji i Kur'an. Pitanje je bilo: IMA LI NAUCNE ISTINE U RELIGIOZNOM UBEDJENJU DA CE JEDNOM, U DALEKOJ BUDUCNOSTI, LJUDI USTAJATI IZ MRTVE I NASTAVITI DA ZIVE DRUGACIJIM ZIVOTOM??? Sve to u saradnji sa Institutom sa matematiku, Institum za fiziku, Elektromasinskim fakultetot i Filozovskim fakultetom. Rezultat te ekspertize je bio": - DA!!!

Nadalje, na sva religiozna pitanja razgovarao sam sa mnogim reluigioznim centrima i nikada nissam dobio valjan - decidan odgovor.

Na primer: Niko u Islamu ne zna da odgovori zbog cega je Muhamed na pocetku 29. sura-glava ubacivao po jedno, dva, tri, cetiri arapska slova?
Ja znam.
Trenutno zavrsavam drugu knjigu sa naslovom "GDE JE BOG" i ina je internalizovana - ukljuceni su ljudi iz mnogih kontinenata kao koautori.

Treba upamtiti: VEROVATI je jedno - ZNATI sasvim drugo.

Nolim pitanja?

abelar

 U pravu si Maxscope.Apsurdno je raspravljati o tome.

Blagoje kako si mislio provjeriti je li dokaz koji trazis vjerodostojan,ako ti ga neko pokaze :D  

Blagoje

 Pokazi dokaz - onda cu proveriti...

Miranda

 Sad i mene interesuje da nam objasnis kako bi proverio da li je dokaz validan?

Maxscope

 Ja nemam pitanja jer ne zelim da polemisem sa tobom o religiji na astronomskom forumu.
A posto tvoje ime sigurno nije David Wilkerson, mnogo sam i skeptican u sve to sto pises. Da ostavimo po strani paleolitsko doba i magdalensku epohu, ko jos cita knjige i pri tome ih broji?
I Ja sam procitao mnogo knjiga o astronomiji i drugim temama ali da me pitas otprilike koliko, ne bih imao predstavu.
Dalje, uzima skoro savrsenog coveka koji moze tvrditi da NIKO ne zna ono sto On zna.
I pored toga tvrdis da niko osim tebe u celom Islamu !!!!!!!!........ ne zna zasto je Muhamed ubacivao na pocetku 29-te sure po jedno, dva, tri, cetiri arapska slova, a pri tome izgleda ne znas da sure nisu svrstavane po redosledu niti da Muhamed nije napisao "Kur`an", vec mu je tekst "govoren u pero".
Kur`an je dakle "rec" samog Boga, pa i ako postoji nesto zagonetno sa slovima u svakoj 29-oj suri, onda to nije delo Muhameda vec samog Boga.  
Dalje, ako vec pises knjige o tome, kako to da ne znas da Muhamed nije nikada zapisao Kur`an vec ga je samo usmeno prenosio i tek nakon njegove smrti je prvi put zapisan, od kojih verzija je kalifa Utman zadrzao samo jednu....
Ali vidi mene, napisao sam da nemam pitanja a sada cu zapoceti i o mekanskim i mediskim surama, i koja sura zapocinje sa kojim ajetom, i koje sure su mu date dok je bio u Medini a koje u Meki.....
Prema tome zaboravi sve ovo sto sam napisao, nego ako Ti imas neka pitanja u vezi ASTRONOMIJE, samo napred i pitaj....
Ipak je ovo astronomska diskusija........

Blagoje

 Kad si vec zapeo za Kur'an - njega sam procitao 9. puta...
Sve ono sto kazes o Muhamedu i kur'anu nigde nisam spomenuo u tekstu... Ili si to iskoristio da pokazes koliko znas...

Pitanje iz astronomije-astrofizike:

Trenutno zivimo u inglatornom Univerzumu.
Sve je vise astronomskih otkrica (crna materija) da je nas Svemir zatvoreni sistem - da se nece beskonacno siriti niti da je statican.

Molim te odgovori mi sta ce se desavati sa prostorom i vremenom u implozivnom Univerzumu?  
Pazi: Ako fotoni nose sliku objekata sada - u Univerzumu koji je u fazi inflacije, sta ce se desavati sa fotonima, kao nosioci informacija, u Univerzumu koji ce poceti da se skuplja - imploziji?

Vec po drugi put napominjem da treba pazljivo0 citati napisano...

Dule_smor

 Uf, gde vi odoste, ne treba bas sve shvatati preozbiljno:).Evo preporucujem da procitate serjal Rama od Klarka, tu cete naci veoma zanimljivu povezanost religije i svemira.

SrdjanP

QUOTE (Maxscope @ 9. Jul. 2004., 05:55)
Mene mnogo vise interesuje ono sto je napisao SrdjanP, da je "nauka pokazala da Bog nije nikada postojao"???!!!
[/quote]
ELLIE: Come on. It's like you're saying that science killed God. What if science simply revealed that he never existed in the first place.

Iz filma Kontakt.

Drugim rečima, hrišćanstvo nas uči da je Svemir star samo 6000 godina a nauka je pokazala da to nije tačno, thus to učenje je pogrešno i hrišćanski Bog ne postoji. Eto, jednostavno. Na isti način se mogu proveriti i ostale religije.

pozdrav


Maxscope

 Ne, nisam to iskoristio da pokazem koliko znam o Ku`ranu, jer da budem iskren,  to je i sve sto znam o Ku`ranu. Znam i nesto malo o Muhamedovom  boravku u Medini i Mesi i vrlo malo o surama, procitavsi sve to u jednoj knjizi koja se bavi mitologijom, ali ima osvrta na religiju.
U sustini to je sve sto znam o Ku`ranu koji nikada nisam procitao niti imam nameru.
Odgovor na tvoje pitanje ne znam, ali mogu da ti napisem da i pored "svestranog znanja" iz mnogih oblasti ne znas osnovnu razliku izmedju astronomije i astrofizike-teoretike, sto me jos vise cini skepticnim ka tvom pisanju ili prepisivanju iz neke od 370 knjiga koje si "procitao".
Ja sam naznacio pitanja iz astronomije a Ti si postavio pitanja iz ciste astrofizike, pokusavsi to da "proturis" i potpises kao astronomija-astrofizika.
Mene astrofizika kao i teoretika ne zanimaju pa o tome niti znam, niti citam.
Ali da budem iskren ima jedna stvar u vezi tebe koja me zaista impresionira.
A to je da i pored citanja tolikoh knjiga od kojih neke i po devet puta, pisanja knjiga sa medjunarodnim autorima, razgovora sa tolikom religioznim centrima i nadasve razmisljanja i uspesnog resavanja mnogih dilema i zagonetki koje nisu mogli da rese mnogi umovi sirom sveta i kroz istoriju, Ti ipak nalazis vremena i da redovno posecujes i da provodis vise vremena na ovim diskusijama od mene.
Ja ne mogu da budem redovan niti da budem na ovim diskusijama koliko i Ti, pa cu ovo moje slobodno vreme koga nemam mnogo, ipak da iskoristim pametnije od diskusije sa tobom.

 

 

Blagoje

 Maxscope,

Nemoj se obeshrabrivati...

I ja se ne ljutim na tvoje primedbe o svemu sto sam naveo. Moje je da kazem, a drugome da veruje ili ne...

Pitanje iz astronomije, kazes?...

Kad ne bi bilo zvezda, hocu reci kad bi Svemir bio [potpuno prazan (bez ikakve materije-energije) kakve bi boje bilo nebo, Univerzum, koje je sada crno?

Ili,

Hajde, necu da se pravim "vazan", kad si odlucio da mi vise ne obracas paznju.

Hvala na svemu...

___________________

Bog je apstrakna cinjenica i posto je apstrakna ne moze biti Boga u onakvom formatu i mogucnostima kako ga neki prihvataju jer ne raspolazu dovoljnim egzaktnim znanjem za sve sto nas opkruzuje...

Blagoje

 Maxscope,

jos nesto: ja se na ovom i mnogim drugim forumima odmaram jer postavljajuci pitanja ponekad dobijam zanimljive odgovore.
Ili odgovaram na pitanja koja mene interesuju...

Sta ces - svaki covek svoj svet.