• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AKL 2019

Started by Sinisa, July 10, 2019, 12:30:00 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sinisa

Ako neko donosi teleskop velike aperture a da nece biti mnogo zauzet astrofotografijom - imam zelju da vidim kako izgledaju neki Deep sky objekti kroz vece otvore. Na primer m57,m27,Severnu ameriku,veil,M17,i ostale  :)
Tako da - molim vas da neko odvadi malo vremena od fotkanja i da mi pokaze ;D

I nadam se da ce nas lepo vreme posluziti  i da mesecina nece mnogo smetati :)
150/750 EQ3

Maki

Koliko vidim, Letenka se održava za vreme punog Meseca. Ne mogu da shvatim logiku, no dobro, verovatno da na lokaciji između Novog Sada i Beograda i za vreme mladog Meseca vreme nije bog zna šta.
Kroz veliku aperturu bi, dakle, video tek deo njenih mogućnosti jer će nebo biti kao da gledaš iz grada. Za ovo što želiš da gledaš tamno nebo je bitnije od velike aperture.
Mesec će biti nisko (leto je), mada na punom Mesecu možeš da gledaš zrake iz kratera, a imaš i dve planete koje mogu da se gledaju (doduše i one su nisko pa će atmosferska disperzija u velikom instrumentu biti prilična).
Tako da, šta da ti kažem...
Alkaid 12, C8, Takahashi FC 100 DF, Borg 71FL, Lunt 80 DS

Flickr  https://www.flickr.com/photos/158467440@N03/

https://www.astrobin.com/users/BGazing/

Sinisa

July 10, 2019, 12:39:44 pm #2 Last Edit: July 10, 2019, 01:11:13 pm by Sinisa
Eh....
Da,sad sam video na stellariumu,dani mi brzo lete,meni je pre par dana bilo pomracenje,pa reko mlad je,kad ono.....
Nista,bar je saturn pod lepim uglom  :)
150/750 EQ3

Boki Aristarh

Kako je najavljeno biće na Letenci astro-veteran Radan sa svojim novim ljubimcem koji je ogroman i prelep!
Ali kao što reče Maki, lokacija, pun Mesec.... bojim se da je to loša varijanta...

Sinisa

Quote from: Boki Aristarh on July 11, 2019, 01:55:03 pm
Kako je najavljeno biće na Letenci astro-veteran Radan sa svojim novim ljubimcem koji je ogroman i prelep!
Ali kao što reče Maki, lokacija, pun Mesec.... bojim se da je to loša varijanta...

Nisam znao da ima novu "Godzilu" :)
150/750 EQ3