• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Amaterske fotke

Started by Amater, November 02, 2015, 10:58:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

Ima li neki prijedlog za dugu exp za sony xperia z3 (ili t3, ubi me ako znam koji model imam)
Vidulini Observatory

Amater

Svasta nesto ima ovde a opet nista preterano zanimljivo:

Nista posebno nisam nisanio, spustio telefon na stolicu i sta uhvati. Inace ne pamtim da je skoro ovako vedro vreme bilo.

Amater

Mogu da dodam u svoj deep sky spisak i M13 Hercules Great Globular Cluster, slucajno sam ga snimio ne bih ga uploadovao zato sto se bas jedva vidi.

Amater

Evo ipak malo bolje slike, juce je bilo vredrije

Amater

Neverovatna vidljivost juce, mlecni put bas je bio primetan.
Andromeda medju drvecem:

Suprotni smer
http://imgur.com/a/oIJZC

mitja

Bravo. E to je entuzijazam. Mogu misliti sta bi sve mogao raditi da imas opremu. Nisam odmah nasao andromedu na slici. Tek na prethodnoj sam gde si slikao M13 mogao da razumem koliki deo neba hvatas na jednom kadru. Onda mi je bilo lakse da nadjem i M31 medju granama :D
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Luger

Bas entuzijazam i bas lijepa slika. Bravo Amater!

spadej

" Boj ne bije svijetlo oruzje..."

Amater, mislim da je vreme da promenis ime. U pocetku mi nisi bio jasan, i mnogo puta sam pomislio " sta bre ovaj kaci..." A onda sam shvatio. Tvoja volja, zelja, ljubav prema zvezdama su za svako postovanje. Ti si Astronom ! Amateri smo mi koji imamo opremu ali uvek trazimo izgovor da je ne koristimo. 

Amater

Gledam slike raznih nebula,  galaksija i planeta koje ste vi snimali i prosto me je sramota da kacim ove moje bele tackice na nebu[emoji53]. Dostigao sam neki maksimum koji ima mobilni telefon, uvek imam volje da lovim neku novu galaksiju pa makar bila par piksela sive boje meni to predstavlja veliki uzitak.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Danijel

Samo ti snimaj i kači ovdje, nije sve u fensi-šmensi slikama snimljenim opakim setapima. Svaka fotografija ima svoju dušu, pa i ove tvoje. Nemoj se uopće suzdržavati, samo snimaj i uživaj u tome. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Amater

December 20, 2019, 10:07:08 pm #100 Last Edit: December 20, 2019, 10:12:33 pm by Amater
Uzeo novi telefon, nebo nije bilo lose pa opalih ovu fotku probe radi :) Open in new tab

Sinisa

Sasvim solidna fotografija,jos je neverovatnije kad shvatis da je u pitanju mobilni  ;D Ne znam kakve su bile one predhodne koje si postavljao,slikama je izgleda "prosao rok" na hosting sajtu.
Koji je telefon u pitanju?
150/750 EQ3

Amater

Xiaomi Mi9, 48mp Iso 800, 16 sekundi. Potpuno neplanirano ispalo, stavim mob na stolicu u najtamnijem delu dvorista i opalim par fotki bez nekog ciljanog sazvedja. Inace nije bilo najvedrije sto moze da bude, sigurno moze jos bolje od ovoga.