• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Meteor za dobro jutro

Started by plandor, January 25, 2006, 04:17:04 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

plandor

Jutros u 07h56 bio sam te srece da vidim jednu dobru meteorcinu  :)
Mesto posmatranja je Pariz, a on se pojavio na jugo-istocnom delu neba krecuci se pravcem zapad-istok. Zadovoljstvo je trajalo samo sekund i po jer je posle toga zamakao iza zgrade. Bio je plavicaste boje, magnitude, uhh, pa recimo -3.5 do -4, trag nisam primetio jer bas na tom delu neba je bilo nesto cirrostratusa. Eto jos jednog nacina kako da ti dan pocne sa osmehom na licu :D

sashastar

Eto ti sad a lepo sam naredio mojoj posadi da ukljuci nevidljivost
narocito kad nisko prelecemo preko ovakvih podrucja........  :wink:
A moracu izgleda da kaznjavam odgovorne da malo rudare na nekom
asteroidu pa ce me valjda onda slusati.  :wink:

Neka nema veze makar ti je ulepsalo dan. :D

plandor

Ma ne vredi Sasha, kakva nevidljivost kada prolaze kroz atmosferu. Sledeci put neka ponesu neku kofu hladne vode vise, pa neka hlade brod u skladu sa propisima  :) ili im naredi da koriste teleportaciju ako vec posecuju ovu mali plavu planetu. Ako se zezaju pa jure nebom tek onako, e onda im rudnik na nekom asteroidu ne gine (to ti odluci  :D ) jer ne ide da ovako prepadaju obicne gradjane   :P

sashastar

Samo ti kao da si dobio na Lotou . :)
Bas si pogledao u tom pravcu u toj sekundi i po.
Ocigledno si se iznenadio.  :o

gucic

Quote from: "plandor"Jutros u 07h56 bio sam te srece da vidim jednu dobru meteorcinu  :)
Mesto posmatranja je Pariz, a on se pojavio na jugo-istocnom delu neba krecuci se pravcem zapad-istok. Zadovoljstvo je trajalo samo sekund i po jer je posle toga zamakao iza zgrade. Bio je plavicaste boje, magnitude, uhh, pa recimo -3.5 do -4, trag nisam primetio jer bas na tom delu neba je bilo nesto cirrostratusa. Eto jos jednog nacina kako da ti dan pocne sa osmehom na licu :D


E ovo ja nazivam izvestajem. Ozbiljno. Mora da je bio svetao meteor cim si ga video u zoru? Sigurno jace od -4?a?

plandor

Quote from: "sashastar"Samo ti kao da si dobio na Lotou
Bas si pogledao u tom pravcu u toj sekundi i po.


Eh da sam dobio na Lotou....  :D
Jednostavno potrevilo se da sam u to vreme isao u pravom smeru i on je jednostavno uleteo u moje vidno polje te sam imao dovoljno vremena da zapazim ono sto sam gore napisao.  

Quote from: "gucic"Mora da je bio svetao meteor cim si ga video u zoru? Sigurno jace od -4?a?


Sto se magnitude tice, uporedio sam je sa magnitudom Venere u njenim najsvetlijim danima. Problem je sto je bila zora, a i bilo je oblaka na tom delu neba.