• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PREDAVANJE

Started by Sasa, January 26, 2006, 01:28:13 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eyej

Quote from: "Sasa"

1. zao mi je sto mi se niko od "forumasa" nije javio.



Moram i ja da se slozim sa tim.. vecina forumasa je, nakon zavrsetka predavanja, otisla po principu "svako na svoju stranu"! A bas sam ocekivao da ce se odigrati  trece poluvreme u nekom obliznjem kaficu, uz pivo! :D Ali, dobro.. sta je tu je, nadam se da ce sledeci put biti drugacije!

sashastar

Sasa to sto si zadnje rekao me je jako obradovalo.
Ako se kojim slucajem to i dogodi ne brini za forumase.
Jer onda je tu Sashastar.

Sasa

Zaista je moglo nesto da se organizuje. Eto nikom nije palo na pamet to da predlozi. A ima oko Kolarca puno nekih zgodnih mesta.

Sasa


eyej

Primetio sam da je par ljudi na predavanju imalo kamere, pa me zanima da li je, mozda, snimano predavanje i, ako jeste, da li je moguce doci do tog snimka!? I da li je moguce doci do onih slajdova po kojima je drzano predavanje!? Znam da je Skywalker snimao diktafonom ali bi bilo fino da imamo i video!

Skyw@lker

Ja sam uspeo da snimim oko 20 min videa koji je u AVI formatu i zauzima oko 100 MB, a celo predavanje je snimljeno u WAV formatu i zauzima oko 60 MB. Tu je i nekoliko zanimljivih fotografija. Ja imam relativno brz Net pa mogu da uploadujem negde ili posaljem samo neka mi neko kaze gde i kako. Najbolja varijanta je da dam Djorvoz-u na CD-u pa da on okaci na sajt kao sto je rekao. Meni je svejedno - uglavnom ja imam materijal sa predavanja pa se vi organizujte sta i kako, ja cu rado podeliti sa ostalima...
Inace slazem se sa Eyej-om, da smo se dogovorili pre predavanja pa da se svi okupimo, ovako je svako otisao na svoju stranu jer je verovatno svako vec nesto drugo isplanirao, u svakom slucaju sledeci put ce biti bolje valjda...
Inace veoma sam zadovoljan sa predavanjem, mada mi je zao sto je trajalo relativno kratko (oko sat vremena).
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

eyej

E pa ovako.. Po meni, ubedljivo najlaksi nacin da se to odradi je sledeci:
www.rapidshare.de! Prati uputstva, ali u sustini imas samo da kliknes na browse uploadujes svoj fajl i dobijes link koji delis drugima kako da dodju do tvog fajla! Isti princip kao i imageshack.us, koji vec svi koristimo ovde na forumu! Sto se tice velicine fajla, dozvoljeno je do 100 Mb po fajlu a broj fajlova je neogranicen! Ako ti fajl prevazilazi 100 mega, mozes, pomocu obicnih arhivera da podelis fajl na 2 dela pa upload-ujes oba! U svakom slucaju, ako neko ima bas ceo film lepo snimljen, moglo bi i to da se pusti u javnost, bar zarad onih koje to zanima a nisu bili u mogucnosti da dodju na predavanje!!

sashastar

Skyw@lker ako imas celo predavanje u wav formatu 60 MB
pretvoriga u MP3 bice daleko manji.
I bice ako ga negde stavis za skidanje vrlo prihvatljiv.

Sasa

Ovako, celo predavanje + kasniji duel = sniman. I to je dobra vest. Losa je sto ja taj snimak nemam i sto kad ga i (ako ga) dobijem necu moci da ga delim, jer je sve to snimano za potrebe jedne TV serije koja bi trebalo da se radi tokom ove godine. Dakle, sve ce to biti jednog lepoga dana... a, hmm, mozda i nece.

Znaci, ako je neko snimao i moze to da podeli sa drugim ljudima, onda je to sjajno.

Prezentacija? Paaa, pitacemo dr Filipovica pa ako se on slozi....

Pa znate sta. Pre nekoliko godina je bio dogovoren chat sa Filipovicem, ali nam je tehnika zakazala. Imali smo chat sa M. Cirkovicem i K. Korlevicem (mogu se naci u AM). Pa eto, ako vas to interesuje, mozemo izorganizovati razgovor on line.
Hajde, neka neko resi tehnicke probleme (ja to ne znam da uradim). Jos bolje je ako bismo uspeli da tako nesto uradimo u vreme letnjeg kampa. To je bilo vec planirano za proslu godinu, ali opet, problem je bio kontakt sa Internetom.

Djorvoz

Prepostavljam da imate e-mail adresu od prof. Filipovića. Molim Vas da mi je pošaljete na PM jer imam gomilu pitanja za njega a on nažalost nije imao  vremena da mi odgovori na sve posle predavanja.

I takodje, pošto nismo imali mogućnost da prisustvujemo duelu, možda bi mogli da napravite neki zapis pa da ga okačite na net.

eyej

A stvarno mi nije jasno - ovakav dogadjaj a da niko ne snimi na svoju ruku!! Nista..izgleda da cemo morati da se zadovoljimo samo tonom! :D Hvala bogu pa je Skywalker snimio ono!

Sasa

Quote from: "Djorvoz"Prepostavljam da imate e-mail adresu od prof. Filipovića. Molim Vas da mi je pošaljete na PM jer imam gomilu pitanja za njega a on nažalost nije imao  vremena da mi odgovori na sve posle predavanja.

I takodje, pošto nismo imali mogućnost da prisustvujemo duelu, možda bi mogli da napravite neki zapis pa da ga okačite na net.


1. MF je sad negde u Americi i nek ti ne bude tesko da me za adresu podsetis od nedelje (da sad ne rijem po disku)
Imaj na umu da on, kao i svi drugi zaposleni ljudi, ne moze da odgovara bas na "gomilu" tvojih pitanja.

Zapis moze, ali kad ga dobijem. Eto, neka ga Skywalker posalje.

Skyw@lker

Quote from: "sashastar"Skyw@lker ako imas celo predavanje u wav formatu 60 MB
pretvoriga u MP3 bice daleko manji.
I bice ako ga negde stavis za skidanje vrlo prihvatljiv.


Znam to, ali nisam uspeo da konvertujem u mp3!!! Nece ni iz AudioGrabber-a trazi mi neki esterni kodek jer je zapis mono. Bas sam se iznervirao sto cu morati da ga ostavim u sirovom WAV formatu! Inace celo predavanje je solidno snimljeno (moglo je i bolje ali je bitno da se sve cuje). Uploadovacu danas popodne i video i zvucni zapis na ovaj sajt koji je Igor (Eyej) dao i ostaviti link ovde.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

eyej

Ok.. ovako cemo! Ako ostali hoce da cekaju jos koji sat vise.. kada Skywalker postavi te fajlove, ja cu ih skinuti posto imam Broadband konekciju, i konvertovacu sve to u mp3 jer imam sve alate za to! Nece biti sigurno problema! Mislim..potrudicu se da ne bude! Nakon toga cu da uploadujem fajl! Ovo je za one koji imaju dial-up konekciju pa nece moci da skidaju ogromni fajl!! Mislim..ako hocete, meni je svejedno! :D

Skyw@lker

Evo linka za Audio zapis:

http://rapidshare.de/files/12760856/M._Filipovic_-_Uslovi_Za_Zivot_U_Kosmosu.WAV.html

Veliki je oko 60-ak MB i probao sam pomocu nekoliko programa da ga kompresujem u mp3 ali ne vredi!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."