• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ufo ili NLO?

Started by Kizza, January 19, 2020, 10:47:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Neverovatan snimak, ne zna se čega, ali vredi pogledati više puta:

https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/ufo-fleet-reports-in-argentina?fbclid=IwAR2xnh1OulNoPEreiD1rYAXWbLLPbE_rYBeUQB_ULmOD7cG8qhC8hgliMXk

 Najbolje od svega je reakcija posmatrača  :)

Pa šta je ovo ?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Fizicar

January 19, 2020, 12:37:35 pm #1 Last Edit: January 19, 2020, 12:47:03 pm by Fizicar
Kako ne zna se cega, pa pise u naslovu :D
Inace ne znam ima li tema, NLO objekti se najbolje vide infracrvenom kamerom. Prosle godine je americka mornarica potvrdila verodostojnost sledeceg snimka. Dakle vidi se kako rotira...


Danijel

Gore su Starlink sateliti. U zadnje vrijeme česti posjetioci iznad naših glava. Donji prikazuje to što prikazuje, ja nisam nigdje vidio bilo kakvu rotaciju koja se spominje. Ima takvih snimaka posvuda. Tko zna što je to, no zajedničko svim tim snimcima su da niti jedan od njih nikada ne prikazuje JASNU sliku NLO-a. Uvijek su to nekakve mrljice, mutne i nedefinirane. Ima ih posvuda na YouTube-u. Uglavnom, ništa konkretno niti korisno. Koliko god priželjkivali da su to posjetioci s drugih svjetova, i dalje nemamo niti jedan jedini dokaz za to. Do tada, uživajmo u gledanju tih "potvrđenih" i "autentičnih" snimaka koje su "snimili"... tko god. Prvi snimak me puno više brine od drugoga. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

Hvala za objašnjenje Danijele. Nadam se da će biti geostacionarni?
Ovaj snimak, koji je napravio pilot borbenog aviona, ako je autentičan, mene plaši i postavlja mnoga pitanja.  Nama ostaje da ga tumačimo po svojoj volji i želji  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

Ne, to nisu geostacionarni sateliti. Biti će ih na tisuće i planirano je kad im istekne rok trajanja da se upute u Zemljinu atmosferu i tamo sagore. No, vjerojatno će smetati astronomima u njihovom radu. Ne zamaraj se onim snimcima NLO-a, nisu toga vrijedni, niti predstavljaju opasnost. Oni Starlink sateliti su puno opasniji od njih. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Ehm, kad bi ljudi znali koliko puta su samo piloti JNA imali bliske susrete sa NLO, imate izveštaja koliko hoćete. Ali nekako uvek su to bili meteorološki ili špijunski baloni, neki su čak bili i od metalnih (radarski reflektujućih) folija. To je bio (a i danas je) način da se efektno i prilično jeftino i bezbolno testira PVO neke zemlje od strane neke druge zemlje. Kažu da je svojevremeno Italija bila baš zadužena za čačkanje naše tadašnje odbrane. A danas imamo dronove i hiljadu drugih mogućnosti, zamislite tek tu čega sve nema...

I još nešto: kažu da je svojevremeno nečija žurka sa letećim lampionima napravila pravu pometnju u aviosaobraćaju iznad Londona. Tako da - NLO itekako postoje, samo nisu to što mnogi misle.

Fizicar

Quote from: Yagodinac on January 19, 2020, 07:59:20 pmNLO itekako postoje, samo nisu to što mnogi misle.
70% su loptaste munje, a preostalih 30 jos specificnije pojave...

Yagodinac

Gde dođe do tih 70%  ;D
Svakako ima tih loptastih munja, ali pogledaj sad npr iznad Sirije ili Iraka/Irana čega tamo ima. To su trenutno najinteresantnija područja za takve pojave, sasvim je jasno i zbog čega.

Kizza

 Pažljivo sam odgledao snimak koji je načinio pilot aviona F 18. Objekat kojeg je pratio sigurno nije fatamorgana ili nešto atmosferskog porekla. Brzina aviona je velika, oko 150 m/sec, što eleminiše i dronove. Iz onog što nam je prikazano, ne zna se da li ga je registrovao radar, stvar je nepoznatog porekla.
 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlaiv

Quote from: Kizza on January 20, 2020, 11:36:01 amPažljivo sam odgledao snimak koji je načinio pilot aviona F 18. Objekat kojeg je pratio sigurno nije fatamorgana ili nešto atmosferskog porekla. Brzina aviona je velika, oko 150 m/sec, što eleminiše i dronove. Iz onog što nam je prikazano, ne zna se da li ga je registrovao radar, stvar je nepoznatog porekla.
 

Nisam siguran da bi youtube video trebalo uzimati zdravo za gotovo. Evo jednog primera kako je stari video sa F-4 iz nemacke zavrsio kao "UFO video":

https://www.youtube.com/watch?v=NuNorsajqac

A ono sto je zanimljivo jeste da se kadar iz tog istog videa koristi i u ovom videu:
Cak se i prasina na senzoru nalazi na istom mestu a i brojke su identicne ...

Prvi video (navodni ufo):
You cannot see attachments on this board.

Drugi video (original snimak sa nemackog F-4 i opet neki ufo video):
You cannot see attachments on this board.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Yagodinac

Quote from: Kizza on January 20, 2020, 11:36:01 amPažljivo sam odgledao snimak koji je načinio pilot aviona F 18. Objekat kojeg je pratio sigurno nije fatamorgana ili nešto atmosferskog porekla. Brzina aviona je velika, oko 150 m/sec, što eleminiše i dronove. Iz onog što nam je prikazano, ne zna se da li ga je registrovao radar, stvar je nepoznatog porekla.
 

Za sve nas koji nismo prošli obuku za Horneta sasvim sigurno je nepoznatog porekla.
Zapravo, čak i drugi piloti ne bi uspeli bez obuke ni motore da upale na F-18.

Fizicar

Quote from: Yagodinac on January 19, 2020, 10:23:36 pmpogledaj sad npr iznad Sirije ili Iraka/Irana čega tamo ima. To su trenutno najinteresantnija područja za takve pojave, sasvim je jasno i zbog čega.
Svojevremeno se Iran pohvalio da je napravio leteci tanjir, ima li negde konkretnih snimaka, da vidimo kako levitira :) https://www.blic.rs/vesti/svet/leteci-tanjir-u-iranu/dq15mk1
Cela ta tematika je nedostupna javnosti, delom jer se odnosi na sofisticrane vojne tehnologije. Zato miksuju, seckaju snimke itd. Stavise i iranski predsednik  je licno bio svedok NLO... tu se vec radilo o ko zna cemu...
Obrazlozenja su sledeca (citiram od pre nekoliko dana) https://www.popularmechanics.com/military/research/a30533255/navy-ufo-videos-national-security/)
QuoteКао одговор на захтев ФОИА , портпарол морнарице каже да би пуштање додатних материјала у вези са сусретом морнарице 2004. године са НЛО-ом, укључујући видео запис ,,ТОП СЕЦРЕТ", ,,нанело изузетно озбиљну штету Националној безбедности Сједињених Држава".
Moze li se naslutiti kakva je to tacno steta?

Kizza

 Ako je tačna vest da je Pentagon potvrdio incident, a ako oni nemaju pojma šta je to, ne možemo mi da tvrdimo da je ovo ili ono? Leti brzo, ne vide se krila i trag od izduvnih gasova.
 Meni je ''ono''na Mesecu mnogo zanimljivije  :o 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlaiv

Quote from: Fizicar on January 20, 2020, 02:38:55 pmObrazlozenja su sledeca (citiram od pre nekoliko dana) https://www.popularmechanics.com/military/research/a30533255/navy-ufo-videos-national-security/)


Ne razumem, upravo sam vam dao, par postova gore odakle je potekao taj video kao i da je ranije pokusan isti fazon - da se od njega napravi "UFO" video i da je to raskrinkano davnih dana.

Ocigledno je da je u pitanju namesten video sa namerom privlacenja klikova a nikako nesto sto je "procurelo" ili objavljeno u pentagonu.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC