• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

sta vam prvo padne na pamet...

Started by tachion, April 23, 2005, 12:17:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

luna

 Kad pogledam svet oko sebe,ovu nasu planetu ,od najmanjeg insekta i biljcice,osecam ogromno strahopostovanje ,divljenje,odusevljenje..a ono sto osecam kad pogledam u nebo ,to se nemoze opisati recima!Kakva li se sve cudesa tamo kriju kad ih samo ovde oko nas ima toliko?  

Gugi

QUOTE (luna @ 7. May. 2005., 00:04)
Kakva li se sve cudesa tamo kriju kad ih samo ovde oko nas ima toliko? [/quote]
Ovo si bas dobro rekla! Izvrsna misao! Do sada je otkriveno 100 i nesto extrasolarnih planeta. Tko zna koliko ih jos ima neotkrivenih. Ako su i tamo nastali uvjeti za zivot, moze biti da tamo egzistiraju sasvim drugi oblici, sasvim nove forme. I to je vrlo zanimljivo! Koliko samo razovrsnosti ima "iznad" nase glave!  :huh:

MISTERIJ JE ONO STO NAS OBUHVACA SA SVIH STRANA!  B)  

solore

Prvo na šta pomislim je koliko tamo ima svetova na kojima neko isto tako gleda u svoje nebo i mašta...

eyej

Quote from: "solore"Prvo na šta pomislim je koliko tamo ima svetova na kojima neko isto tako gleda u svoje nebo i mašta...


Pored ovoga..  uglavnom se debelo smorim! Samo me podseti koliko sam mali i beznacajan! A i svi mi kao rasa.. :( I uvek se setim one pesme "Dust in the wind"! Ma necu vise da se bedacim! :D

sashastar

Eyej nismo mi nikakva rasa nego ugljenicno vodenasta ziva masa (bica)
Uh al sam ga srocio  :wink:

stefan

kad cu da kupim veci teleskop :roll:  :roll:  :roll:  :)

Skyw@lker

Spokoj... Strahopostovanje i divljenje... Saznanje da smo i mi deo tog beskraja i ma koliko beznacajni bili, da imamo udela u tome i privileguju da mozemo da posmatramo Svemir bas sada i u ovo doba kosmicke evolucije... Nego da ne filozofiram previse, o tome razmisljam i tako se osecam kada sam pogledam vedro nocno nebo, negde na planini u prirodi...
A kad je neka cica kraj mene, ehm... To nije za forum!  :wink:  :D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

eyej

Quote from: "Skyw@lker"Spokoj...

Spokoj!?? Ja bas naprotiv..neki nemir!
Quote from: "Skyw@lker"
A kad je neka cica kraj mene, ehm... To nije za forum!  :wink:  :D

E tu je vec spokoj! :D

sashastar

Za naziv svemir bolje bi bilo sobzirom sta se sve desava "svenemir"

martincho

Nesto golemo, ogromno. Koga samo ke pomislam kolku sme nie zanemarlivi vo odnos na se toa sto postoi tamu vo Vselenata. Kako da baras edno zrno pesok ne vo seno tuku vo okean.

A sto e najvazno, podobar pogled nema i ne postoi. Kako sto pogledot kon dzvezdite moze da me smiri nisto drugo ne moze.

Skyw@lker

Quote from: "martincho"
A sto e najvazno, podobar pogled nema i ne postoi. Kako sto pogledot kon dzvezdite moze da me smiri nisto drugo ne moze.


Slazem se! Mada iako volim astronomiju i svemir nemojmo zaboraviti i nas "dom", nasu dragocenu planetu. Eto mene isto smiruje i pogled na zalasak sunca, posmatranje nekog lepog pejzaza, nekog vrhunskog umetnickog dela ili citanje dobre knjige isto kao i promatranje vasione!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."