• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PinWheel Galaksija 300mm Minolta DSLR Sony

Started by dedskin114500, April 11, 2020, 11:55:33 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dedskin114500

Evo ga drugari , moja prva galaksija sa mrvom opreme , mrvom mrvom .

Prosle godine imao sam Mrlju na snimku meseca , a sad evo ima i galaksija , imaju 2 na slici , verovatno i vise al 2 koje se vide . Nisam ispratio koja je druga , pitnaje dal se vidi na ovom JPGu , na Tiff se vidi .

Znam da nije nesto , al to je ko pecanje, ne mora to biti Ajkula , moze i ona mala Karas ili manic , riba je riba .

Nema Guiding -a , nema teleskopa, nema astro kamera ,nema hladjenja , nema nista , ima samo galaksija i volja da se uradi puta 10 slika po 30 sekundi . oko 300 sekundi ekspozicije .You cannot see attachments on this board.

Yagodinac

Lepo za početak  :)
Probaj nadalje da sasvim eliminišeš grešku vođenja. Znači ovde imaš grešku na 30sec, ništa strašno, skraćuj na 15sec pa vidi; ako ne onda na 10sec. Mnogo je bolje da imaš 100x10sec bez trail-ova nego 30x30sec sa istim. Naravno, balans i precizno useveravanje se podrazumevaju, bez toga ćeš uvek imati grešku i ona će biti prilično konstantna. Može da se desi i da na nekim 30sec ekspozicijama imaš grešku a na nekima ne; to je onda greška same montaže i znak da je sve ostalo dobro. Pobrišeš pola najgorih i ostaneš sa najboljim snimcima i samo udri.

dedskin114500

April 15, 2020, 03:28:06 am #2 Last Edit: April 15, 2020, 03:40:44 am by dedskin114500
@Yagodinac E vidis nije mi stigla notifikacija , to taj rad . Ma kad sam skarabudzio sve , cak i taj Intervelometar tj daljinski za SONY nije bio  , pa sam uzeo Canon , i presekao zice pa lemio prelemljavo jer jednostavno nema za Sony

Sva mi je oprema tako , nedaj boze nikom , al sve to ide u iskustvo :) Sve sam sam pravio malte ne .
Planiro sam cak i AutoGuider , da prepravim kontroler i prikljucim na komp , imam Celestron 9x50 samo nemam kameru .