• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Knjiga : ASTRONOMIJA vodic po nocnom nebu

Started by GENESIS, February 24, 2006, 01:32:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Imao sam tu srecu da procitam knjigu "ASTRONOMIJA vodic po nocnom nebu". Autori su Robert Burnham , Alan Dyer i Jeff Kanipe. Knjiga je za svaku pohvalu. Namenjena je pocetnicima u astronomiji. Izdata je u Rijeci 2003. godine. Radjena je u stilu dobrih starih enciklopedija. Objasnjenja su kratka i jasna. Slike su fenomenalne. Mogu da je preporucim kao prigodan poklon za mlade astronome.  Vise informacija o knjizi na adresi www.dusevic-krsovnik.hr 8)

Sich

odlican  info, ja samo imam dve tehnicke zamerke.

Prvo ovo bi ipak trebalo sa ide u neki drugi deo foruma. Nema neke veze sa casopisom ili sajtom. Ok, al to nije strasno, evo ja sam to ispravio.

I druga stvar koriscenje bolda. Takav nacin pisanja treba koristiti samo kad zeli nesto da se naglasi, ne u celom postu.
Toliko o tehnickim stvarima.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Gugi

Da, dobar je INFO o knjizi ali bi mogao i ovo sadrzavati:

"Odlična knjiga za astronome početnike."

naravno i  ovo

"oko 35 eura je i jos u HR"

te ukratko sadrzaj

"Zvijezde i planeti putuju svake noći iznad nas, no svatko ih doživljava na svoj način. Neki ljudi jednostavno zanemaruju svemir. Drugi, svjesniji neba, žele istraživati to kraljevstvo i učiniti ga dijelom svoga života. Ova je knjiga namijenjena ovima drugima, ali posebno početnicima. Zamišljena je tako da olakša put svima koji se žele ukrcati na svoje osobno putovanje u svemir. Prva polovica knjige prikazuje astronomska istraživanja u prošlosti i aktualni je vodič kroz suvremenu astronomiju. Drugim riječima, obuhvaća sve- od Zemlje i Mjeseca do zvijezda, maglica i galaktika. Uključuje i praktične savjete o izboru dalekozora i teleskopa, te korisne preporuke za promatranje. Druga je polovica knjige velik priručnik za promatranje neba. Daje odgovore na vaša što, gdje i kako pitanja o astronomskim promatranjima pa možete sami razotkrivati nebo. Obavijesti su praktične, lako ih je slijediti, a obuhvaćaju sve vrste promatranja, od onih golim okom do promatranja, od onih golim okom do promatranja dalekozorom i teleskopima. Beskrajan svemir leži vam nadohvat ruke svake vedre noći. Želite li ga bolje upoznati, avantura može započeti još večeras."

"Napalio" sam se na novu knjigu ali videci da je "za pocetnike" odmah sam se oladio. Zasto? Zato sto sam u rukama imao vise knjiga o astronomiji koje su za pocetnike i takva im je i tematika, a takvih knjiga astronom amater treba imati jednu do dvije, ne vise-jer je tematika   i s t a!

Kako nekome ne padne na pamet da prevede "astronomski atlas nocnoga neba" i slicno sto je potrebno ipak onima malo naprednijima, koji su otisli dalje od osnova...?  :x

To sam u ZG nasao u "Algoritmu" ali na engleskom je sve i dobra (citaj: skupo) cijena!

A najveca je glupost ono sto sam dozivio u Subotici:
- ZG nakladnicka kuca "Skolska knjiga" otvorila je prodavnicu. Pomislio sam da je to super jer su sigurno spustili one svoje ipak visoke cijene za SCG dzep. ZAMISLI: zbog nekog poreza sto ce u SCG prodavati knjige PODIGLI SU JOS VISE, te su knjige jos skuplje u SCG! :x  :verysad:

Ne razumijem TKO ce kupovati te skupe knjige kad se ionako malo citaju knjige kao takve!

Jos nesto: za dobru knjigu vadim novac iz dzepa ma puklo di puci treba, ALI kad je vise takvih knjiga novcanik mi se u trenutku smanji! I ostanem na onoj jednoj knjizi, ili na eventualne dvije ali "kapitalne". Ali ja sam nezasit i htio bih SVE KNJIGE NA OVOME SVIJETU!!!!!!!!!
:D  :grin:  :)  8)

GENESIS

U pravu si Gugi u vezi Skolske Knjige.

Ja sam jedva docekao da se otvori knjizara u Beogradu. Za dobru knjigu sam uvek nasao novac. Takva su vremena , nemaju konkurenciju i dizu cene knjiga. Za svaku knjizicu sa mekim koricama morao sam da pisem cek. Spuste cene samo knjigama koje niko nece da kupi.

Mislim da bi trebalo da osnujemo fond za nabavku knjiga i casopisa.
Neka nas sto godisnje da u fond po 10 EVRA i nakupila bi se pristojna svota.
Sve je postalo skupo pa moramo da se snalazimo. Skorasnjeg boljitka na ovim prostorima nece biti.

Ako imas polovnih knjiga za prodaju posalji mi spisak i cenovnik.


Srdacan pozdrav  8)

Gugi

Hej GENESIS, nazalost nemam polovnih knjiga na prodaju. Svaku knjigu koju imam ljubomorno cuvam :)
Nego, sad sam se sjetio! Odlazak u ANTIKVARIJAT povremeno moze pomoci nasim "boljkama"! Upravo sam tamo vise puta znao naci neke astronomske knjige po vrlo niskoj cijeni. Naravno, niza je cijena onih koji su davno izdane, novije su malo jeftinije nego u radnji.
Vrijedi tamo dobro njuskati! :)

GENESIS

Hvala Gugi za savet.  8)