• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Gde da kupim teleskop u Beogradu?

Started by Marko90, April 23, 2020, 08:43:36 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marko90

Pozdrav ljudi.Imam jedno pitanje.Bilo mi glupo da otvaram novu temu pa cu da vas pitam ovde ako nije proble.Da li znate gde u Beogradu mogu da kupim dobar i kvalitetan teleskop.Zelja mi je vec duze vreme da ga kupim ali iskreno ne znam gde

vlaiv

Bolje da se otvori nova tema / evo sređeno.

Koliko ja znam, nabolje ti je da naručiš iz Teleskop Centra. Dostava kurirskom službom na kućnu adresu.

http://www.teleskop.rs/

Ne znam da li postoji drugo mesto gde se mogu kupiti teleskopi kod nas a da valjaju / da nisu teleskopi "iz robnih kuća".

Ako te zanima neki konkretan model, mislim da je najbolje da se raspitaš kod članova foruma da li je to dobar izbor za tvoje potrebe.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Marko90


dedskin114500

I ja sam kolega u istom problemu . Nesto uzimam , i kao sto je receno .

Najbolje tleskop centar , cene su visoke al nije do njih , nego dok ovaj porez dok onaj , dok carina prevoz , valja i zaraditi nesto .
I onda je cena duplo nego sto je na stranim sajtovima , ali svejedno i da narucis sa stranog , dok ti dodje , kao i meni , izace jos skuplje ,pod uslovom da je sve legalno.

Tako sam i ja onda nazvo , i to je to .

vasja

Evo i ja da preporučim Teleskop Centar iz Subotice. Ja sam preko njih pazario i teleskop i montažu.
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM